banner2

ABD'li analizciden dikkat çeken yorum: Türkiye'yi eleştirenler haykırıp ağlayacak

Türkiye'nin terör örgütü YPG-PKK'yı temizlemek için yürüttüğü operasyon birçok Avrupa ülkesinde rahatsızlık yaratırken Orta Doğu araştırmacısı olan ABD'li Profesör Michael Doran'dan dikkat çeken paylaşım geldi. Michael Doran, ''ABD Suriye'den çekilecek ve Türkiye, YPG'yi dağıtacak. Ankara'yı eleştirenler haykırıp ağlayacak ama sonuç belli.'' dedi.

Dünya 26.11.2022, 08:38 26.11.2022, 09:03
Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri, İstikal Caddesi ve Karkamış'a düzenlenen kanlı terör saldırısının intikamını almak için Suriye ve Irak'ın kuzeyine Pençe-Kilit hava harekatı başlattı. Hava harekatıyla birlikte terör yuvaları teker teker yerle bir ediliyor. Yakın zamanda ise kara harekatı düzenlenecek. Türkiye'nin terör örgütü YPG-PKK'yı temizlemek için yürüttüğü operasyon birçok Avrupa ülkesinde rahatsızlık yaratırken Orta Doğu araştırmacısı olan ABD'li Profesör Michael Doran'dan dikkat çeken paylaşım geldi.

ABD'nin en saygın politika analizcilerinden olan Profesör Michael Doran, 2019 yılında kendisinin konuşma yaptığı bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun tweetini alıntıladı.

''ABD, SURİYE'DEN ÇEKİLECEK TÜRKİYE YPG'Yİ DAĞITACAK''

"2016'dan beri aynı şeyi söylüyorum ve doğruluğu kanıtlanacak" diyerek de hatırlatmada bulunan ABD'li Profesör Michael Doran şu ifadeleri kullandı; "2016'dan beri aynı şeyi söylüyorum ve doğruluğu kanıtlanacak. ABD Suriye'den çekilecek ve Türkiye, YPG'yi dağıtacak.'' 

''ANKARA'YI ELEŞTİRENLER OTURUP AĞLAYACAK''

Türk hükümetini eleştirenler için sonucun belli olduğunu belirten ABD'li Profesör Michael Doran, ''Ankara'yı eleştirenler haykırıp ağlayacak ama sonuç belli. Bunu baştan fark etmemek aptallığın zirvesi." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!