banner2

ABD Kongresi’nde konuşmak isteyen Zelenski'ye ret: 'Vaktimiz yok'

Temsilciler Meclisi Başkanı McCarthy, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin ABD Kongresi'nin ortak oturumuna hitap etmek istediğini ancak bunun için vakitleri olmadığını belirtti.

Dünya 21.09.2023, 19:19 21.09.2023, 20:12
Abone ol
ABD Kongresi’nde konuşmak isteyen Zelenski'ye ret: 'Vaktimiz yok'

ABD merkezli NBC News, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin ABD Kongresi'nde hitap etmek istediğini ancak bu talebin Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy'nin geri çevirdiğini duyurdu. 

Habere göre McCarthy, kongre üyelerinin yoğun programına dikkat çekerek Zelenski ile iletişim için yeterli zamanı olmadığını vurguladı.

GEÇEN YIL HİTAP ETMİŞTİ

Temsilciler Meclisi Başkanı, Zelenski'nin geçen yıl Kongre'nin oturumuna hitap ettiğini hatırlattı ve aynı tutumu İngiltere ve İtalya başbakanları için de sergilediklerini ifade etti. McCarthy, ayrıca Kongre'de "yoğun bir hafta" geçirdiklerini söyledi.

Bu arada Zelenski, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu nedeniyle bulunduğu New York'tan ayrılarak başkent Washington DC'ye geldi.

Ukrayna Devlet Başkanı, bugün ABD Kongresi'ni ziyaret edecek. Zelenski, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile görüştükten sonra Beyaz Saray'da Başkan Joe Biden ile bir araya gelecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!