ABD füze teknolojisinde Rusya'yı yakalamaya çalışıyor! Hipersonik füze testi yine başarısız oldu

ABD'nin Hawaii'de hipersonik füze test uçuşunun başarısızlıkla sonuçlandığı bildirildi. Yapılan denemenin de başarısız olması ile hipersonik füze testlerinde ABD 3 kez başarısızlığı yaşamış oldu.

Dünya 30.06.2022, 11:25
ABD füze teknolojisinde Rusya'yı yakalamaya çalışıyor! Hipersonik füze testi yine başarısız oldu

Bloomberg'in Pentagon'a dayandırdığı haberde, Hawaii'de bir hipersonik füze test uçuşunun başarısızlıkla sonuçlandığı bildirildi. 

Savunma Bakanlığı, sadece test füzesinin ateşlenmesinden sonra bir anormallik meydana geldiğini belirterek, birkaç ayrıntı sundu.

'BU BİZE HAYATİ BİLGİLER SAĞLAYACAK'

Pentagon Sözcüsü Deniz Kuvvetleri Komutanı Tim Gorman, "Bakanlık, planlanan uçuş planının tamamı hakkında veri toplayamasa da, bu olaydan toplanan bilgiler hayati bilgiler sağlayacaktır" dedi.

Başarısız test, Lockheed Martin'in denizaltılar ve yüzey gemileri için Mach 5 ve üzeri hızlarda uçabilen silahlar geliştirdiği Konvansiyonel Hızlı Saldırı (CPS) programının bir parçasıydı.

RUSYA'YA YETİŞMEYE ÇALIŞIYORLAR 

ABD, hipersonik silahların geliştirilmesinde Çin ve Rusya'ya ayak uydurmak için mücadele ediyor. Çeşitli Amerikan programları kapsamında bir dizi başarılı test yapıldı, ancak ülke henüz hizmette olan modern bir sisteme sahip değil.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!