banner2

ABD Dışişleri Bakanı: NATO, Rusya'yı karşısına almayacak

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, "NATO, Rusya'yı karşısına almayacak. Biz Rusya ile hiçbir şekilde savaşa girmeyeceğiz." dedi.

Dünya 04.03.2022, 22:35 05.03.2022, 00:48
Abone ol
ABD Dışişleri Bakanı: NATO, Rusya'yı karşısına almayacak

Rusya'nın Ukraya işgalini değerlendiren ABD Dışişleri Bakanı Blinken, ABD’nin Avrupa’nın yanında durduğunu ve ittifakın doğu kanadına 9 bin asker gönderdiklerini bildirdi.

"RUSYA İLE SAVAŞMAYACAĞIZ"

Ukrayna'ya destek vermeye devam edeceklerini belirten Antony Blinken, "Biz Rusya ile hiçbir şekilde savaşa girmeyeceğiz ancak biz müttefiklerimiz ve ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edip Ukraynalıların etkili bir şekilde kendilerini savunmaları için ihtiyaç duydukları her şeyi vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"9 BİN ASKER GÖNDECEĞİZ"

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD’nin Avrupa’nın yanında durduğunu ve ittifakın doğu kanadına 9 bin asker gönderdiklerini açıkladı.

Blinken, Ukrayna’da ‘uçuşa yasak bölge’nin ilan edilmesi demenin Avrupa’da tam bir savaşa yol açabileceğini söyledi. Blinken, “Amacımız savaşın Ukrayna dışına taşmasını engellemek” şeklinde konuştu.

“PUTİN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR”

Blinken, “Rusya giderek yalnızlaşıyor. Putin bunu hedefliyorsa başarılı oluyor” dedi.

Blinken, Rusya’ya karşı hiçbir şeyin masa dışında olmadığını söyleyerek “Yaptırımları her gün değerlendiriyoruz” ifadesini kullandı.

NÜKLEER SANTRALE SALDIRIYA TEPKİ

Bakan Blinken, Rus güçlerinin Zaporijya Nükleer Santrali'ne yönelik saldırısının son derece tehlikeli bir adım olduğunun altını çizerek, "Rusya nükleer santrale yönelik saldırılarına derhal son vermeli ve oradaki sivil personele görevlerini yapabilme imkanı vermelidir." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!