banner2

ABD'den terör örgütüne yeni güvence! CENTCOM Komutanı PKK/YPG teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin'i ziyaret etti

PKK terör devleti kurmak için Türkiye ile mücadele eden ABD, yeni CENTCOM Komutanı Michael Erik Kurilla'yı PKK/YPG teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin'in yanına gönderdi. "Mazlum Kobani" kod adlı Abdi, ziyaretten onur duyduğunu belirtti.

Dünya 14.04.2022, 21:37 15.04.2022, 15:45
Abone ol
ABD'den terör örgütüne yeni güvence! CENTCOM Komutanı PKK/YPG teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin'i ziyaret etti

Türkiye, 15 Temmuz 2016'daki FETÖ'cü darbe girişiminin hemen ardından başlayan sınır ötesi operasyonlarla binlerce PKK/YPG'li teröristi öldürüp sınırını temizlemişti. Buna karşın işgalci İsrail'in güvenliği için İslam coğrafyasında işgalci kuvvetlerini bulunduran Amerika Birleşik Devletleri, bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG ile ilişkilerini hız kesmeden sürdürüyor.

PKK/YPG elebaşı "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin, CENTCOM Komutanı olarak seçilen ve yeni görevine başlayan Michael Erik Kurilla ile bir araya geldi.

İŞGALİ DEVAM ETTİRECEĞİNİ BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİ

Kobani, Kurilla ile görüştüğünü resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Açıklamasında bölgesel konuları ele aldıklarını kaydeden Kobani'nin şu sözleri sarf etti:

"CENTCOM Komutanı Kurilla’yı kabul etmekten onur duyduk. Komutan Kurilla ile IŞİD’e karşı ortak operasyonlar, güvenlik ve bölgesel istikrar konusunda kapsamlı ve verimli bir şekilde fikir alışverişinde bulunduk. CENTCOM’un yeni yönetimi Kuzeydoğu Suriye’de istikrarı korumaya yönelik bağlılığını teyit etti."

TÜRKİYE'YE KARŞI BÜYÜK ASKERİ YARDIM!

ABD, Suriye'nin YPG/PKK işgalindeki kentlerine binlerce tırla sevkiyatını artırıyor. Milyonlarca dolar para yardımının yanısıra Humvee ve Bradley tipi zırhlı araçlar, anti tank füzeleri, çeşitli ağır silahlar, havan topları ile eli kanlı terör örgütünü besliyor.

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarına karşı askeri varlığını barikat olarak kullanan ABD'nin, olası yeni bir harekata karşı çaresiz kalacağı öngörülüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!