banner2

ABD'den kritik ziyaret! Operasyon öncesi YPG'nin sözde üst düzey isimleriyle görüştü

Türkiye'nin Suriye kuzeyine yönelik olası operasyonu öncesi ABD’den skandal bir hamle geldi. CENTCOM Komutanı Michael Kurilla, terör örgütü YPG’nin sözde üst düzey yetkilileriyle görüşmesi dikkat çekti.

Dünya 21.07.2022, 19:09
Abone ol
ABD'den kritik ziyaret! Operasyon öncesi YPG'nin sözde üst düzey isimleriyle görüştü

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Kurilla Orta Doğu gezisi kapsamında Suriye'nin kuzeyine de ziyarette bulundu. Kurilla, Suriye ziyaretinde terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG’nin sözde yetkilileri ile bir araya gelerek görüşmelerde bulundu.

TÜRKİYE’NİN OLASI OPERASYONU ABD’Yİ DE KORKUTUYOR

CENTCOM Komutanı General Kurilla ve terör örgütü YPG’nin sözde Komutanı Mazlum Abdi yaptığı görüşmelerde Suriye'deki askeri operasyonları ve ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon ile YPG arasında gelişen iş birliğini masaya yatırdı.

ABD, TERÖRİSTLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

İkili ayrıca Hol kampındaki gidişatı ele alırken kampa yönelik uluslararası ve yerel çabaların artırılması ihtiyacına değindi.

Öte yandan YPG’nin sözde Komutanı Abdi, Türkiye operasyonunun bölge istikrarını tehdit edeceğini ileri sürerken operasyonun DAEŞ ile mücadele çabalarını baltalayacağını iddia etti.

Kurilla ise ABD'nin Türkiye'nin Suriye kuzeyine yönelik herhangi bir saldırısına karşı konum aldığını anımsattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!