banner2

ABD'de hayat felç oldu! Hizmetler askıya alındı araçlar sular içinde yüzdü

ABD'nin New York kentinde aşırı yağışların yol açtığı sel nedeniyle olağanüstü hal ilan edilirken, New Jersey eyaletinin Passaic kentinde bir kişi hayatını kaybetti.

Dünya 02.09.2021, 12:35 02.09.2021, 14:06
Abone ol

Yaklaşmakta olan Ida Kasırgası nedeniyle New York'ta OHAL ilan edildi. Tropikal Ida Fırtınası sebebiyle kuvvetli sağanak yağış ve su baskınlarının yaşandığı New York ve New Jersey'de metro istasyonlarını su bastı, havaalanında ulaşım askıya alındı. sosyal medyada paylaşılan görüntüler felaketin boyutlarını ortaya koyuyor. kasırga nedeniyle en az 6 kişi hayatına kaybetti. Hayatını kaybedenlerin 4'ünün New York'ta, 2'sinin ise New Jersey'de yaşadığı açıklandı.

OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Twitter'dan yaptığı açıklamada, aşırı yağışlar nedeniyle New York'ta olağanüstü hal ilan edildiğini bildirdi. Blasio, kentte etkili olan şiddetli yağmur ve sele dikkati çekerek tarihi bir hava olayı ile mücadele ettiklerini vurguladı.

ARAÇLAR SULAR ALTINDA KALDI

Passaic Belediye Başkanı Hector Lora yaptığı açıklamada, yağışlardan etkilenen Passaic kentinde aracı sular altında kalan bir kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

HİZMETLER ASKIYA ALINDI

New York Belediyesi Ulaşım İdaresi, metro istasyonlarının sular altında kalması nedeniyle tüm hizmetlerin askıya alındığını duyurdu. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, sel nedeniyle metronun kullanılamadığı belirtilirken, insanlardan metro ve sel bölgelerinden uzak durmaları istendi.

ÇATI ÇÖKTÜ

Sosyal medyada paylaşılan bazı görüntülerde, yolların göle döndüğü, metro istasyonları ve evlerde de su baskınları olduğu görüldü. Polis, New Jersey'nin Kearny kentindeki postane binasının da çatısının çöktüğünü, o sırada içeride insanların olduğunu aktardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!