banner2

ABD'de Afgan müttefiklerin mülteci olarak ülkeye alınması anketi

ABD'de yapılan bir ankette, katılımcılara Afgan müttefiklerin mülteci olarak ülkeye alınması konusunda fikirleri sorulduğunda katılımcıların yüzde 72'sinin ABD askerleriyle birlikte çalışanların ülkeye kabul edilmesinden yana.

Dünya 04.10.2021, 18:30
Abone ol
ABD'de Afgan müttefiklerin mülteci olarak ülkeye alınması anketi

ABD'de yapılan anket 1099 yetişkin katılımcı üzerinde gerçekleştirilirken, katılımcıların çoğunluğunun Afganistan'da Amerikan askerleriyle birlikte çalışan Afganların, ülkelerine mülteci olarak kabul edilmesi taraftarı olduğunu ortaya koydu.

YÜZDE 72'Sİ ABD'YE KABUL EDİLMELERİNDEN YANA

AA'nın Associated Press (AP) ve NORC Kamuoyu Araştırma Merkezi tarafından yapılan ankete dayandırdığı haberine göre, Amerikan halkının yüzde 72'si, ABD'nin Afganistan'daki varlığı süresince Amerikan askerleri ile çalışan kişilerin ABD'ye kabul edilmesinden yana. Diğer taraftan söz konusu kişilerin, Afgan "müttefiklerin" ABD'ye kabul edilmesi için güvenlik soruşturmasından geçirilmesi, daha sonrasında ise ABD'ye "mülteci" olarak yeniden yerleştirilmesi taraftarı.

Diğer taraftan ABD'dedeki ankette soru yöneltilen katılımcıların yüzde 9'u, Afgan "müttefiklerin" ABD'ye mülteci olarak alınmasının doğru olmadığı düşüncesinde, yüzde 19'u da bu konuda kararsızlık yaşadığını belirtti. Habere konu olan anket 23-27 Eylül tarihlerinde 1099 yetişkinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!