Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD Büyükelçisi açıkladı: Türkiye'nin F-16 alımında imza çok yakın

ABD Büyükelçisi açıkladı: Türkiye'nin F-16 alımında imza çok yakın

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Türkiye’nin son nesil F-16 alımına ilişkin flaş bir açıklama yaptı. Flake, "Türkiye’nin son nesil F-16 Blok 70 savaş uçaklarını alması ve mevcut F-16 filosunu modernize etmesi konusunda bugün ileriye dönük önemli bir adım atıldı" dedi.  

Dünya

06.06.2024, 18:21

Türkiye ve ABD arasındaki F-16 savaş uçağı satışı görüşmelerinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. ABD Büyükelçisi Jeff Flake, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye ile devam eden görüşmelerde olumlu adımlar atıldığını ifade etti.

Jeff Flake, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin son nesil F-16 Blok 70 savaş uçaklarını alması ve mevcut F-16 filosunu modernize etmesi konusunda bugün ileriye dönük önemli bir adım atıldı. Bu, ABD’nin ulusal güvenliği, Türkiye’nin ulusal güvenliği ve NATO’nun birlikte çalışabilirliği açısından iyi bir adım." dedi.

''İLERİYE DÖNÜK ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI''

ABD Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Siyasi ve Askeri İlişkiler departmanı da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "ABD, Türkiye’nin, sadece en yakın müttefiklere ve ortaklara temin edilen, şimdiye kadar üretilmiş en ileri yeni F-16 Blok 70 savaş uçaklarını satın alması konusunda bugün ileriye dönük önemli bir adım atıldığını açıklamaktan gurur duymaktadır.'' denildi.

GÜVENLİK ORTAKLIĞI

Açıklamanın devamında ''Bu, ABD’nin Türkiye ile tesis ettiği güvenlik ortaklığına olan sarsılmaz bağlılığının en son örneklerinden yalnızca biri." ifadelerine yer verildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading