Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD Biden'ın akıl sağlığını konuşuyor: Artık aynı kişi değil

ABD Biden'ın akıl sağlığını konuşuyor: Artık aynı kişi değil

ABD gazetesi Wall Street Journal (WSJ) Başkan Joe Biden'ın akıl sağlığı üzerine kapsamlı bir rapor yayınladı. ABD merkezli gazete, Biden'ın sağlığı ile ilgili Cumhuriyetçi ve Demokrat Partililerin de aralarında yer aldığı 45'i aşkın kişiyle görüştü. Biden'la zaman geçiren ve sürekli onun yanında olan kişiler, son aylarda çok sessiz konuştuğunu ve söylediklerinin güçlükle anlaşıldığını belirtti.

Dünya

05.06.2024, 16:05

İsrail'in 7 Ekim 2023 yılında başlattığı ve hala devam ettirdiği soykırıma verdiği destekten dolayı tüm dünyanın tepkisini çeken ABD'de Başkan Joe Biden'ın bilişsel gerilemesi ve akıl sağlığı ülkenin bir numaralı konusu oldu. ABD gazetesi Wall Street Journal (WSJ) Başkan Joe Biden'ın akıl sağlığı üzerine kapsamlı bir rapor yayınladı.

ABD merkezli gazete, Biden'ın sağlığı ile ilgili Cumhuriyetçi ve Demokrat Partililerin de aralarında yer aldığı 45'i aşkın kişiyle görüştü. Biden'la zaman geçiren ve sürekli onun yanında olan kişiler, son aylarda çok sessiz konuştuğunu ve söylediklerinin güçlükle anlaşıldığını belirtti.

Zürafa Adası Türkiye'nin mi sorusuna emekli paşa Lozan maddeleriyle cevap verdi: En ufak bir şüphe yok! Zürafa Adası Türkiye'nin mi sorusuna emekli paşa Lozan maddeleriyle cevap... Haberi Görüntüle

"TAVIRLARI GÜNDEN GÜNE DEĞİŞİYOR"

Söz konusu haberde Joe Biden'ın tavrının ve politika detaylarına ilişkin kavrayışının güne ve olayın gidişatına göre değiştiği yazıldı. Haberinde vamında Biden'ın katıldığı programlarda konuşurken sık sık notlara güvendiği ve konferanslar sırasında yardımcılarından destek aldığı öne iddia edildi. Ayrıca Biden'ın konuşurken çok uzun süreler duraksadığı, uyuduğu düşünülecek kadar uzun bir şekilde gözlerini kapadığı ifade edildi.

Türkiye'nin Nijer hamlesi Yunanistan'ı titretti: Hedef biziz: Türkler nükleer silah yapıyor! Türkiye'nin Nijer hamlesi Yunanistan'ı titretti: Hedef biziz: Türkler nükleer silah... Haberi Görüntüle

"RAHATSIZLIK HİSSETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Adının gizli kalmasıyla gazeteye konuşan ABD'li bir yetkili şunları kaydetti;

''Ocak ayında Ukrayna'ya yardım konusundaki kritik görüşmelerde ben de vardım. Orada bulunup kendinizi rahatsızlık hissetmemek mümkün değildi" 

Katılımcılar, Joe Biden'ın odaya girdikten sonra toplantıyı 10-15 dakika geç başlattığını belirtti. Gazeteye konuşan katılımcılar, Biden'ın toplantıyı başlattıktan sonra notlarına bakarak ve kısık bir ses tonuyla konuştuğunu aktardı. 

F-16'ların sesi Yunan'ı ürküttü! Adalarda kırmızı alarm! 'Türklerin gizemli savaş uçağını gördünüz mü?' F-16'ların sesi Yunan'ı ürküttü! Adalarda kırmızı alarm! 'Türklerin gizemli savaş... Haberi Görüntüle

"O ARTIK AYNI KİŞİ DEĞİL"

Gazetenin okurlarıyla paylaştığı raporda, "Konuşmanın çoğunu kendisi yapmadı" ifadesine yer verildi. Haberde Biden'in kendisine doğrudan sorulan bazı soruları çalışanlarının yanıtlamasını istediği belirtildi.

2023 yılının mayıs ayındaki borç limiti tartışmaları sırasında Biden'la görüşen eski Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, şu ifadeleri kullandı;

"Hep kartları vardı. Başka türlü müzakere edemiyordu. Onunla başkan yardımcısıyken de görüşürdüm, evine giderdim. O artık aynı kişi değil. Uzun zaman önce bitirilmiş eski meselelere dönüyordu. 'Hayır, Sayın Başkan. O konuyu çok önce konuştuk, o işi geçtik' dediğimde şoke oldu" 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading