ABD Başkanı Joe Biden polisin aşırı güç kullanımını yasaklayan kararnameye işaret etti

ABD Başkanı Joe Biden, siyahi George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinin 2'nci yıl dönümünde kritik bir karara imza attı. Biden, federal güvenlik güçlerinin güç kullanımının kısıtlanmasına ve hesap verebilirliğine ilişkin bir kararnamenin önemine işaret ederek önümüzdeki günlerde imzalayacağının sinyalini verdi.

Dünya 26.05.2022, 10:34 26.05.2022, 10:34
Abone ol
ABD Başkanı Joe Biden polisin aşırı güç kullanımını yasaklayan kararnameye işaret etti

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da siyahi George Floyd'un polisin aşırı şiddetiyle öldürülmesinin ikinci yılına ilişkin bir konuşma yaptı.

TEKSAS'A ZİYARET

Konuşmasının başında dün Teksas'ta yaşanan silahlı saldırıya değinen Biden, ilerleyen günlerde eşiyle beraber Teksas'ı ziyaret edeceğini aktardı.

'POLİS REFORMU İÇİN YETKİLERİMİ KULLANACAĞIM'

Floyd'un ölümünün üzerinden 2 yıl geçtiğini belirten Biden, "Anlamlı bir polis reformu yapılması için elimdeki tüm yetkileri kullanacağım." ifadesini kullandı.

AŞIRI GÜÇ KULLANIMI YASAKLAYAN KARARNAME

Biden, halkın polise güveninin toplumun temelini oluşturduğunu belirterek, federal polislerin aşırı güç kullanımını yasaklayan kararnamenin önemine işaret etti.

Söz konusu kararname, federal polis güçlerinin güç kullanımını kısıtlarken, polislerin yaptıklarına ilişkin hesap verebilirliklerini de artırıyor

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!