ABD Başkanı Joe Biden'dan Obama iddiası! '2024'te tekrar başkan olacak'

ABD gündemi son dönemlerde mevcut başkan Joe Biden'ın yönetimini tartışıyor. Halkın büyük çoğunluğunun şikayetçi olduğu Biden 2024 seçimlerinde Obama'nın tekrar başkan olacağını söylemişti. Bu iddialar ülke gündeminde geniş yer edindi.

Dünya 20.04.2022, 17:39 20.04.2022, 18:51
Abone ol
ABD Başkanı Joe Biden'dan Obama iddiası! '2024'te tekrar başkan olacak'

ABD son günlerde Joe Biden ve yönetimindeki gariplikleri tartışıyor. Darboğaza giren ABD ekonomisi ve yanında getirdiği birçok problemden Joe Biden yönetimi sorumlu tutulurken, Biden 2024 yılında yapılacak seçimlerde eski başkanlardan Barack Obama'nın tekrar başkan olacağını söyledi. 

OBAMA TEKRAR ADAY OLACAK MI? 

2024 seçimlerini Demokratlardan sadece Obama'nın kazanabileceğini söyleyen Biden'ın bu iddiaları FOX NEWS'te gündem oldu. 

BİDEN'IN YÖNETİMİ ABD MEDYASINDA ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

Biden yönetiminde ABD'de enerji fiyatlarının yükselmesi ve enflasyonun son 40 yılın rekorunu kırması yönetim puanına eksi olarak yazılırken, Biden bu gelişmelerden Putin ve pandemiyi sorumlu tutuyor. 

KARALAMA KAMPANYALARI BAŞLATILDI 

Diğer yandan ABD medyası Biden karşıtı bir tavır almış durumda. Biden'ın Putin ve Kovid gibi gelişmeleri bahane etmesini safsata olarak değerlendiren ABD medyasında bu yaşananların sorumlusunun Biden yönetimi olduğunu destekler nitelikteki grafikler gösteriliyor. 

TRUMP'UN GÖÇMEN POLİTİKASINI REDDETMİŞTİ 

Ayrıca ABD ekonomik problemlerle mücadele etmeye çalışırken bir yandan da göçmen kriziyle uğraşmaya çalışıyor. Sadece mart ayında ABD'ye Meksika'dan Teksas'a kaçak yollar ile giriş yapan göçmenlerin sayısı 221 bin 303 olarak açıklandı. Biden, Trump döneminde sınırların kapatılması için ayrılan 4 milyar dolarlık bütçeyi iptal etmişti. 

ANKETLERDE PUAN KAYBEDİYOR

Diğer yandan Biden'ın iş performansı genç nesil arasında yapılan anketlerde de giderek puan kaybediyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!