ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris Polonya ve Romanya'ya gidiyor!

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 9-11 Mart tarihlerinde Polonya ve Romanya'ya gidecek. Görüşmelerde Rusya'nın saldırıları ve ABD'nin NATO'nun doğu kanadına verdiği desteğin konuşulması bekleniyor.

Dünya 09.03.2022, 17:07
ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris Polonya ve Romanya'ya gidiyor!

Kamala Harris'in ofisinden yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkan Yardımcısı'nın, 9-11 Mart tarihlerinde Polonya'nın başkenti Varşova'yı ziyaret edeceği bildirildi.

'KOLEKTİF ÇABALAR VURGULANACAK'

Açıklamada, "Harris'in ziyareti, Rus saldırısı karşısında NATO ittifakının birliği ve gücünün, ABD'nin NATO'nun doğu kanadına verdiği desteğin bir göstergesi olacaktır. Ayrıca bu ziyaret ile Ukrayna halkına destek olmak için sarf edilen kolektif çabalar da vurgulanacaktır." ifadesi kullanıldı.

RUSY'YA UYGULANAN AĞIR EKONOMİK YAPTIRIMLAR DA GÖRÜŞÜLECEK

Harris'in Polonya ve Romanya liderleri ile görüşmelerinde Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarına karşı ortak duruşu gündeme getireceğinin altının çizildiği açıklamada, Ukrayna halkına güvenlik, ekonomik ve insani yardım alanlarında verilen desteğin ve Rusya'ya uygulanan ağır ekonomik yaptırımların da görüşüleceği aktarıldı.

Açıklamada, "Harris'in ziyaretinde, ABD'nin Ukrayna'nın komşularını mülteci akınına karşı nasıl destekleyeceği konusunda da görüş alışverişinde bulunulacaktır." denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!