banner2

ABD basınından flaş iddia: İran, Suudi Arabistan ve Irak'a saldırabilir!

Wall Street Journal, İran'ın yakın zamanda Suudi Arabistan ve Irak'a saldırı hazırlığında olduğunu iddia etti. Söz konusu istihbarat nedeniyle ABD'nin de alarm durumuna geçtiği belirtildi.

Dünya 01.11.2022, 23:32 02.11.2022, 00:21
Abone ol
ABD basınından flaş iddia: İran, Suudi Arabistan ve Irak'a saldırabilir!

ABD'nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal flaş bir iddia ortaya attı. Gazete, İran'ın yakın zamanda Suudi Arabistan ve Irak'a saldırı hazırlığında olabileceğini ileri sürdü

ORDULAR TEYAKKUZ HALİNDE

Gazeteye konuşan ABD'li ve Suudi yetkililer, İran'ın, dikkati ülke içindeki protestolardan başka bir yere çekmek için Suudi Arabistan ve Irak'ın Erbil kentindeki bazı hedeflere yakın zamanda saldırı düzenleyebileceğini duyurdu. Suudi Arabistan'ın bu istihbaratı ABD'li yetkililerle paylaştığına işaret edilen haberde, söz konusu iki ülke ve başka bazı ülkelerin ordularını teyakkuza geçirdiği bilgisi verildi.

BEYAZ SARAY: ENDİŞELİYİZ

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyinden bir yetkili de iddialardan duyulan endişeyi dile getirerek, "Suudi Arabistan ile askeri ve istihbarat kanalları üzerinden sürekli temas halindeyiz. Çıkarlarımızı ve bölgedeki ortaklarımızı savunmak için harekete geçmekte tereddüt etmeyiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!