banner2

95 yaşındaki Kraliçe Elizabeth koronavirüse mi yakalandı? Saray teyakkuzda

İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın COVID-19 testinin pozitif çıkmasından 1 gün önce annesi Kraliçe II. Elizabeth ile görüşmesi sonrası sarayda alarm seviyesi yükseltildi.

Dünya 11.02.2022, 17:28 11.02.2022, 17:29
Abone ol
95 yaşındaki Kraliçe Elizabeth koronavirüse mi yakalandı? Saray teyakkuzda

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu 73 yaşındaki Galler Prensi Charles, 2020'de COVID-19'a yakalanmasından sonra dün yeniden virüse yakalanmıştı.

KRALİÇE İLE TEMASLI ANCAK TESTİ NEGATİF

Prens Charles'ın COVID-19 haberi eşi Camilla ile beraber Çarşamba gecesi British Museum'daki bir etkinliğe katılmalarından saatler sonra gelmiş, ikili British Asian Trust (BAT) adlı bir etkinlikte İçişleri Bakanı Priti Patel ve Ekonomi Bakanı Rishi Sunak ile bir araya gelmişti.

Çiftin Kraliçe II. Elizabeth ile görüşüp görüşmediği tartışma konusu olurken, dün geç saatlerde yapılan açıklamada etkinlikle aynı gün Prens Charles'ın doğrudan Kraliçe ile temaslı olduğu ancak testinin negatif olduğu belirtildi. 

SAĞLIK EKİPLERİ TARAFINDAN KONTROL EDİLİYOR

Buna karşın testin daha sonraki günlerde pozitif olması ihtimaline karşın Kraliçe'nin düzenliği olarak test olacağı fakat şu ana kadar herhangi bir semptom da göstermediği belirtildi. 

Tahtta 70. yılını kutlayan 95 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth'in sağlık ekipleri tarafından sürekli olarak kontrol edildiği de ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!