banner2

6 buçuk yıldır işgal altında! Yerinden edilen Tel Rıfatlı siviller topraklarının PKK'dan kurtarılmasını istedi

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yapacağı kara harekatı öncesi Azez ilçesine göç etmek zorunda kalan binlerce Tel Rıfatlı, işgal altındaki toprakların terör örgütü PKK'dan kurtarılması için gösteri düzenledi. Göstericilerden Süleyman Abdo yaptığı açıklamada, "Bugün terör örgütü YPG ve destekçilerini protesto etmek için bir araya geldik. Türk ordusundan ve Suriye Milli Ordusundan topraklarımızı terörden arındırmasını istiyoruz." dedi.

Dünya 25.11.2022, 17:58 25.11.2022, 17:58
Abone ol
6 buçuk yıldır işgal altında! Yerinden edilen Tel Rıfatlı siviller topraklarının PKK'dan kurtarılmasını istedi

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG'nin işgal ettiği Tel Rıfat'tan Azez'e göç etmek zorunda kalan Tel Rıfatlılar topraklarının terör örgütünden kurtarılması için gösteri düzenledi. 

TSK OPERASYONLARINA DESTEK

Tel Rıfatlı siviller, sığınddıkları Azez ilçesinde topraklarını işgal eden terör örgütünü protesto etmek için cuma namazı sonrası toplandı. Tel Rıfatlılar, terör örgütü PKK'lı teröristleri hedef alan TÜrk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyıonlarına destek verdi. 

'TOPRAKLARIMIZI TERÖRDEN ARINDIRIN'

Gösteride bulunan vatandaşlar Türkiye'nin operasyonlarla bölgede oluşturduğu güven ortamını bozmaya çalışan PKK/YPG'nin Tel Rıfatr ve çevresinden çıkarılmasını istedi.

Göstericilerden Süleyman Abdo yaptığı açıklamada, "Bugün terör örgütü YPG ve destekçilerini protesto etmek için bir araya geldik. Türk ordusundan ve Suriye Milli Ordusundan topraklarımızı terörden arındırmasını istiyoruz." dedi.

'YPG BİZİ RIZKIMIZDAN ETTİ'

Örgütün kendilerini zorla yurtlarından çıkarttığını dile getiren Abdo, "YPG bizi rızkımızdan etti, çadır yaşamına mahkum etti, 6 yıldır çadırda evimizden, ekmek teknelerimizden uzakta yaşıyoruz." ifadesini kullandı.

TEL RIFAT 6,5 YILDIR PKK'LI TERÖRİSTLER TARAFINDAN İŞGAL ALTINDA

PKK'lı teröristler Şubat 2016'da Rusya'nın da hava desteğiyle Tel Rıfat Bölgesi'ni işgal etmişti.

Türkiye sınırına 18 kilometre mesafede buunan Tel Rıfat'ta 250 bin sivil yerinden edilmiş, bu siviller Türk sınırına yakın bölgelere göç etmek zorunda kalmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!