2030'da bizi neler bekliyor? Kan donduran sırlar ortaya çıktı

ABD merkezli strateji danışmanlığı firması Future Today Institute tarafından yapılan 2030 tahmini, tartışmaları da beraberinde getirdi. Enstitü yöneticilerinden Melanie Subin, 2030'a kadar 'insanların büyük bir kısmının bir şekilde Metaverse'te olacağına' inandığını söyledi. Bu tahmine tepki gösterenler de bir hayli fazla.

Dünya 11.01.2022, 18:36 12.01.2022, 15:51
Abone ol
2030'da bizi neler bekliyor? Kan donduran sırlar ortaya çıktı

Dünya genelindeki Metaverse çılgınlığı, giderek daha da büyüyor. Sanal dünya ile ilgili son yapılan tahmin ise ortalığı karıştırdı. ABD merkezli Future Today Institute tarafından yapılan 2030 tahmininde, insanların yavaş yavaş sanal dünyaya adapte olacağı belirtildi. Ancak bu teoriye destek vermeyenlerin oranı yüksek.

"HAYATIMIZDA BÜYÜK YER KAPLAYACAK"

Melanie Subin, 2030'a kadar "insanların büyük bir kısmının bir şekilde Metaverse'te olacağına" inandığını söyledi. Subin'e göre birçok kişi Metaverse platform ve uygulamalarını iş için kullanırken, bu platformlar bazı kişilerin hayatında çok daha büyük bir yer kaplayacak.

"SADECE İŞ İÇİN KULLANANLAR DA OLACAK"

The New York Post'a konuşan Subin, bazıları bunu "sadece iş veya eğitim yükümlülüklerini yerine getirmek için" kullanacak, diğerleriyse "uyanık oldukları saatlerin çoğunluğunu 'bu sisteme bağlı' geçirecektir" dedi.

MAZİSİ BİLİNENDEN DAHA ÖNCEYE DAYANIYOR

Uzmanlara göre Metaverse, aslında çok oyunculu ilk video oyunları çıktığından beri, yıllardır hayatımızdaydı. Ancak geçen yıl Facebook'un adını Meta olarak değiştirmesi ve sanal gerçeklik/ artırılmış gerçeklik gözlüklerini tanıtmasıyla hızla popülerleşti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!