banner2

1100 lüks araç taşıyan yük gemisi okyanusun ortasında cayır cayır yanarak ilerliyor!

Almanya'dan ABD'ye lüks araç taşıdığı sırada yangın çıkan ve 22 kişilik mürettebatı helikopter yardımıyla kurtarılan Felicity Ace adlı büyük yük gemisinin, Atlas Okyanusu'nda mürettebatsız ve kaptansız sürüklendiği bildirildi.

Dünya 18.02.2022, 12:52 18.02.2022, 17:02
Abone ol

Bin 100 Porsche ve binlerce lüks araç taşıyan kargo gemisinde perşembe günü yangın çıktı. Gemideki yangın henüz söndürülemedi.

Portekiz basınına açıklama yapan Portekiz Donanma Sözcüsü Jose Sousa Luis, 16 Şubat Çarşamba günü Felicity Ace adlı 200 metre uzunluğundaki büyük yük gemisinin ambarında yangın çıktığı için yardım istediğini, 22 kişilik mürettebatın helikopterle kurtarıldığını ve geminin yanar halde mürettebatsız seyrettiğini söyledi.

PORTEKİZ DONANMASI BÖLGEYE İNTİKAL ETTİ

Felicity Ace gemisinin batma veya kirliliğine neden olma tehlikesi bulunup bulunmadığının araştırılması için Portekiz donanmasından bir geminin bölgeye gönderildiği kaydedildi.

Diğer yandan Felicity Ace'in Atlas Okyanusu üzerindeki Portekiz'e bağlı Azorlar Adası'nda bir limana çekilmesi için geminin sahibi firmanın bir yol bulmaya çalıştığı belirtildi.

Portekiz basınında yer alan haberlerde, ABD'nin Daisville Limanı'na varmak için Almanya'nın Emden Limanı'ndan hareket eden büyük yük gemisinde, Porsche ve başka diğer marka arabaların bulunduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!