Yandex Metrica

1100 asker öldürüldü, 8000 tank hurdaya döndü: Cephede moraller bozuldu!

1100 asker öldürüldü, 8000 tank hurdaya döndü: Cephede moraller bozuldu!

Savaş cephesindeki yavaş ilerlemeye rağmen Ukrayna, her gün Rusya tarafında ağır kayıplar bildirmeye devam ediyor. Son aktarılan bilgiye göre 1100 Rus askeri öldürüldü, 8.000'den fazla Rus tankı imha edildi.

Dünya

22.06.2024, 16:10

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali başladığından bu yana Rusya sadece çok sayıda savaşçısını değil, aynı zamanda pek çok ekipmanını da kaybetti. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelen doğrulanmamış bilgilere göre, özellikle Rusya'nın tank kayıpları bu hafta önemli bir rakamı aştı ve bu, zor zamanlarda Ukrayna direnişine yeni bir cesaret ve ivme getirebilir.

Ukrayna askeri liderliği bu Cuma günü, son 24 saat içinde 14 Rus tankının daha imha edildiğini bildirdi; Ukrayna rakamlarına göre bu, Rusya tarafındaki tank kayıplarını 8.001 savaş aracına çıkarıyor. Bu, Rusya'nın işgaline direnen küçük ülkenin silahlı kuvvetleri açısından kayda değer ölçüde daha zayıf bir rakam olacak. Ancak Ukrayna savaşında savaşan her iki taraftan gelen bilgilere dikkatle bakılmalıdır çünkü rakamlar bağımsız olarak doğrulanamıyor.

ABD'de seçime kan bulaştı: Donald Trump'a silahlı saldırı! Görüntüler dünyayı sarstı ABD'de seçime kan bulaştı: Donald Trump'a silahlı saldırı! Görüntüler dünyayı... Haberi Görüntüle

KAYIP BÜYÜYOR

Bununla birlikte, ABD dergisi Newsweek'in haberine göre artık uluslararası gözlemciler tarafından da doğrulanan şey şu: Rusya'nın tank kayıpları o kadar büyük ki, kaybedilen tankların sayısı şu anda Rusya'nın savaşının başlangıcında sahip olduğu tank sayısından çok daha fazla. saldırganlık hiç yoktu. Bu, Londra Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) tarafından Şubat ayında yayınlanan bir rapordan ortaya çıkıyor. O dönemde Londralı uzmanlar 3.000'den fazla tankın açıkça imha edildiğinden söz ediyordu.

Aynı rakam Nisan ayında Newsweek'e göre Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Leo Docherty tarafından da doğrulandı. Docherty, İngiliz tahminlerine göre Rusya'nın yaklaşık 3.000 tank ve 10.000'den fazla zırhlı araç kaybettiğini belirtti. Hollandalı açık kaynak platformu Oryx, Rusya tarafında kaybedilen tank sayısını da 3.000'in biraz üzerinde olarak gösteriyor.

Kassam Tugayları'na büyük katılım! Eğitimini tamamlayan binlerce direnişçi İsrail'e karşı savaşacak Kassam Tugayları'na büyük katılım! Eğitimini tamamlayan binlerce direnişçi İsrail'e karşı... Haberi Görüntüle

CEPHEDE MORALLAR BOZULDU

Newsweek'e göre Rusya'nın Ukrayna savaşında bu kadar ekipman kaybetmesinin nedenleri arasında Ukrayna birliklerinin kararlılığı ve Batı'dan modern silah tedarikinin yanı sıra Rusya tarafındaki taktik sorunlar da yer alıyor. Rusya ordusu sürekli olarak organizasyon ve planlama sorunları yaşayacak, moral bozukluğu ve personelinin yetersiz eğitimi ile karşılaşacaktı.

Ukrayna'nın düzenli olarak Rus tanklarını imha ettiği gerçeği, Ukrayna'da üretilen ve Rus ekipmanlarını imha etmek üzere tasarlanan modern askeri insansız hava araçlarının drone görüntüleri ile artık giderek daha fazla kanıtlanıyor. Ancak Newsweek'in raporuna göre Rusya'daki savaş endüstrisi de ihtiyaçlara uyum sağladı . IISS'den askeri uzman Michael Gjerstad'a göre, Rusya'nın kayıp tankları hızlı bir şekilde yenileme konusunda pek sorunu yok.

Habere Tepki Ver

0

1

2

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading