banner2

Youtube'un çocuk milyonerleri! Devasa izleyici kitleleri, özel oyuncak serileri var

Çektikleri Youtube videoları milyonlar hatta milyarlar izleniyor. Kazandıkları ücretler ise dudak uçuklatan cinsten. Vlad, Niki, Diana ve Nastya. Yaşları henüz 10 olmadan Youtube'da milyonlarca izlenmeye sahip olan çocuk yıldızlar. Bu üç çocuk şimdilerde Youtube'da izlenme üstünlüğü konusunda büyük bir rekabetin içerisinde...

Bilim / Teknoloji 26.11.2022, 15:48
Abone ol
Youtube'un çocuk milyonerleri! Devasa izleyici kitleleri, özel oyuncak serileri var

Teknoloji dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan Youtube'da milyonlar kazanan yalnızca büyükler değil. Yaşları 10 bile olmayan Youtuber çocuklar milyonlar kazanıyor.

ÇOCUK YOUTUBERLAR MİLYONLAR KAZANIYOR

Vlad, Niki, Diana ve Nastya. Hikayeleri üç yıl önce bir doğum gününü yatta kutalamalarıyla başalr. Şimdilerde ise bu üç arkadaş Youtube'da izlenme konusunda bir rekabet içerisinde.

"Vlad ve Niki", "Like Nastya" ve "Kids Diana Show." 3 Youtuber milyonlarca hatta milyarlarca kişi tarafından izleniyor. Aralarında 300 milyon Youtube abonesi bulunan da var. Ünlü oyuncak markaları çocuk Youtuberlara ürünleriyle oynamaları için para ödüyor. Oranlar, 75.000 ABD Doları ile 300.000 ABD doları arasında değişiyor. 

En çok kazanan çocuk Youtuber kanalından biri: Vlad ve Niki

'BU ÇOCUKLARIN MİCKY MOUSE'TAN DAHA FAZLA ETKİSİ VAR'

YouTube kişilikleri için uzun süredir stratejist olan Eyal Baumel, "Hiçbir yerden gelmeyen bu çocukların Mickey Mouse'tan daha fazla etkisi var" diyor.

Üç kanalda da heyecanlı, aksiyonu bir çizgi film edasıyla oynayan çocuklar süper kahraman gibi giyinerek dev sebzelerin üzerinden atlar ve motorlu oyuncak arabalarla dolaşır.

DİYALOGLAR MİNİMUM DÜZEYDE KULLANILIYOR

Çocukların videolarında izlenme arttıkça oyuncaklar, gösteriler o kadar artar hale geldi. Öte yandan videolarda konuşmalar ve diyaloglar minimum düzeye indirilerek çoğunlukla İngilizce olan Youtube gönderilerinin diğer dillere çevrilmesi kolaylaştırılıyor. 

En çok kazanan çocuk Youtuber kanalından biri: Like Nastya

YOUTUBER'LARIN ÖZEL OYUNCAK SERİLERİ VAR 

YouTuber'ların ayrıca adları ve benzerleri ile markalanmış özel oyuncak serileri vardır. Kanal temsilcilerine göre, Walmart ve Target gibi büyük ABD perakendecilerinin yanı sıra İsveç ve Moğolistan gibi ülkelerden satın alınabilen pelerinli bir Vlad aksiyon figürü ve Diana'nın tüm ailesinin avuç içi büyüklüğünde figürleri var.

En çok kazanan çocuk Youtuber kanalından biri: Kids Diana Show

YOUTUBE'UN  HÜKÜM SÜREN ÇOCUK KRALI RYAN KAJI

Tüketici davranışını etkilemeye başlayan genç şahsiyetler arasında, 5 yaşındayken Angry Bird oyuncakları içeren videolar yayınlamaya başlayan ve platformda yıldız olan ilk çocuk YouTuber'lardan biri olan oyuncak ve oyun YouTuber'ı EvanTubeHD'den Evan vardı. Genellikle YouTube'un hüküm süren çocuk kralı olarak selamlanan Ryan Kaji, Thomas the Tank Engine gibi popüler oyuncakları inceliyor ve milyonlar kazanıyordu. 
Milyonlarca görüntüleme toplayabilecek türden videolar için bir formül oluşturdular: Sevimli bir çocuğa gıpta ile bakılan aynı isimli bir oyuncak verin, onunla oynarken filme alın ve sonra yayınlayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!