banner2

Windows'a büyük rakip: HarmonyOS PC'ye geliyor! | HarmonyOS PC ne zaman çıkacak?

Huawei, HarmonyOS işletim sistemine odaklanarak önemli adımlar atmıştı. Şimdi ise bu işletim sisteminin PC'lerde de kullanılacağı doğrulandı. Eski Huawei BG Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu, bir soruya "Gelecek yıl HarmonyOS PC olacak mı?" şeklinde basit bir "Evet" yanıtı vererek bu gelişmeyi doğruladı.

Bilim / Teknoloji 05.09.2023, 09:26 05.09.2023, 11:04
Abone ol
Windows'a büyük rakip: HarmonyOS PC'ye geliyor! | HarmonyOS PC ne zaman çıkacak?

Bu gelişmeyle ilgili resmi bir tarih henüz paylaşılmadı ancak bu adımın Microsoft'un Windows işletim sistemine ciddi bir rakip olabileceği konuşuluyor. HarmonyOS, hem mobil hem de tüketici elektroniği ürünlerinde popüler hale gelmeye başladı.

HARMONYOS DAHA GENİŞ BİR PLATFORMA YAYILACAK

Wang Chenglu'nun açıklaması, Huawei'nin HarmonyOS'u daha geniş bir platforma taşıma amacını gösteriyor. Microsoft'un Windows 12 üzerinde çalıştığı bir dönemde HarmonyOS'un bilgisayarlar için rekabetçi bir seçenek sunabileceği belirtiliyor. İlk denemeler, HarmonyOS'un dizüstü bilgisayarlarda sorunsuz bir performansa sahip olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz Ağustos'ta tanıtılan HarmonyOS 4.0, büyük tasarım değişiklikleri ve yeni özellikler getiriyor. Ancak Huawei'nin Microsoft veya Apple gibi devlere rakip olup olamayacağı, ilerleyen dönemlerde netlik kazanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!