banner2

Whatsapp’ta büyük yenilik: Bunu kimse beklemiyordu! 8 kişiden 32 kişiye yükseldi! Masaüstü görüntüsü ilk defa ortaya çıktı

Whatsapp kullanıcılarının karşısına yeni güncellemelerle çıkmaya devam ediyor. Whatsapp Web'de konferans ve kişi sayıları değişti.

Bilim / Teknoloji 25.03.2023, 15:31 25.03.2023, 15:56
Abone ol
Whatsapp’ta büyük yenilik: Bunu kimse beklemiyordu! 8 kişiden  32 kişiye yükseldi! Masaüstü görüntüsü ilk defa ortaya çıktı

Whatsapp kullanıcılarına müjde geldi. Yeni özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkan Whatsapp, Zoom'a rakip olmaya hazırlanıyor. 8 kişiyle sınırlı olan sesli ve görüntülü konferans görüşme özelliğini 32 kişiye yükselten Whatsapp, Whatsapp Web kullanıcılarına iş ve diğer amaçlı video konferansları için olanak sağlamış olacak.

WHATSAPP ZOOM'A RAKİP OLDU

WhatsApp'ın bilgisayar tarayıcıları üzerinde açılan platformu olan Whatsapp Web'in sesli ve görüntülü görüşme kişi sayısına dair yapılacak güncelleme ile 32 kişiye kadar yükseltilebilecek. 32 kişinin aynı anda sesli ve görüntülü görüşmesine olanak sağlayarak online toplantı imkanı sağlayacak olan platformun avantajı kurulum gerektirmemesi olacak.

GRUP YÖNETİCİLERİNE EKSTRA YETKİ

Birkaç gün içerisinde hayata geçmesi beklenen yeni güncellemenin ardından grup yöneticilerinin de yetkisi artırılacak.

YENİ ARAYÜZ İLE KOLAY GÖRÜŞME

Güncelleme kapsamında Windows bilgisayarlara yüklenen WhatsApp yazılımı artık yeni bir arayüz taşıyacak. Yeni arayüzle program akıllı telefonlardaki Whatsapp uygulamasına benzetilecek. Bu da görüntülü görüşme özelliğini daha kolay kullanmayı sağlayacak.

Bu sayede görüntülü görüşme özelliğini kullanmak daha kolay olacak.

Optimizasyonu da artırılacak olan yeni yazılım ile Whatsapp, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda daha hızlı açılacak. Optimizasyonun artırılması sayesinde görüntülü görüşmeler de daha akıcı olacak.

REKABET İÇİN İLK ADIM

Bir toplantıda 100 katılımcıyla görüntülü görüşme sağlayabilen Zoom’a kıyasla Whatsapp'ın 32 kişide kalan kişi sayısı pek yeterli görünmese de bu daha sadece ilk adım. Şirketin grup görüşmelerinde katılımcı sayısını artırmaya yönelik planları ilerleyen günlerde Zoom'a çok daha zorlayıcı bir rakip kazandırabilir.

Meta forumlarından yapılan açıklamalarda WhatsApp’ın bu konuda sağlam ve emin adımlarla ilerlemeyi tercih ettiğinin belirtilmesine bakılırsa Whatsapp bu konuda gerçekten Zoom'a rakip olmanın peşinde gibi görünüyor.

Ancak Zoom sadece görüntülü konuşma imkanı değil uygulama ekran paylaşımı, alt yazı vb. destekler de sunuyor. WhatsApp’ın ise bu tarz bir destek sunmasıyla iligili herhangi bir açıklama yok.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!