banner2

Whatsapp sohbetlerinizi bu yöntemle korumaya alın! 'Sohbet kilidi' özelliği nasıl kullanılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ı hepimiz kullanıyoruz. Peki Whatsapp'ta bir kişi ile olan sohbetinizi gizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Whatsapp'ta yaptığınız konuşmaları güvende tutmak için oldukça basit bir yol var. Sadece birkaç saniye içinde sohbet kilidi özelliğini etkinleştirerek, konuşmalarınıza sadece sizin erişebilmenizi sağlayabilirsiniz. Bu sayede, konuşmalarınızı ekstra bir güvenlik katmanıyla korumuş olursunuz.

Bilim / Teknoloji 26.09.2023, 17:55 26.09.2023, 17:59
Abone ol
Whatsapp sohbetlerinizi bu yöntemle korumaya alın! 'Sohbet kilidi' özelliği nasıl kullanılır?

Whatsapp'ta konuşmalarınızı korumak için uygulayabileceğiniz son derece basit bir yöntem bulunuyor. Ayrıca, bu işlem sadece seçtiğiniz sohbeti etkiliyor.

Sohbet kilidi adı verilen bu özellik sayesinde, istediğiniz sohbeti Face ID veya parmak izi gibi yöntemlerle koruma altına alabilirsiniz. Böylece telefonunuz, başka birinin elinde bile olsa özel alanınızı güvenle muhafaza etme şansınız olur.

SOHBET KİLİDİ NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?

Sohbet kilidini kullanmak için, ilgili sohbetin 'sohbet bilgisi' bölümüne giderek etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Eğer daha önce sohbet kiliti yapmadıysanız, cihaz kimlik doğrulama yönteminizi (telefon parolanız, parmak izi veya Face ID) ilk olarak belirlemeniz gerekecek.

  • Sohbet kilidini etkinleştirmek için:

Sohbet bilgisi > Sohbet kilidi’ne dokunun.

'Bu sohbeti parmak izi ile kilitle' veya 'Bu Sohbeti face ID ile kilitle'ye dokunun.

Kilitlenmiş sohbetler klasörü, WhatsApp ana sayfanızın en üst kısmında bulunur ve bu klasöre erişim sağlamak istediğinizde şifre sorar. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!