banner2

Whatsapp'ınıza kilit koymaya hazır olun! WhatsApp'tan gizlilik için hassas olan kullanıcıları için yeni özellik !

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilikleri konusunda hassas olan kullanıcılarına adeta 'kasa' hizmeti verecek yeni bir özelliği duyurdu.

Bilim / Teknoloji 01.04.2023, 16:58 01.04.2023, 17:11
Abone ol
Whatsapp'ınıza kilit koymaya hazır olun! WhatsApp'tan gizlilik için hassas olan kullanıcıları için yeni özellik !

Whatsapp grup sohbetleri için gizlilik özelliklerini ve yalnızca bir kez çalınabilen sesli mesajlar gönderme özelliğinin müjdesini verdikten sonra, geliştirmesi süren başka bir gizlilik özelliğini kullanıcılarına sunacak. 

PARMAK İZİ VE PAROLA KULLANILACAK 

Google Play Store'da bulunan Whatsapp Android betası 2.23.8.2 günccelemesinde keşfedilen bu özellikle kullanıcılar belirli sohbetleri parmak izi veya parola kullanarak kilitleyebilecek.

EKSTRA BİR GÜVENLİK KATMANINA SAHİP OLUNACAK 

Whatsapp bu özelliğin üzerinde çalışmak için kolları sıvadı. Kullanıcılar bu sayede ekstra bir güvenlik katmanına sahip olabilecek ve hassas konuşmalarını istedikleri gibi gizleyebilecekler. Geliştirme çalışmaları süren yeni özellikle ilgili yayınlanan ekran görüntüsünde sohbeti ya da grup bilgilerini kilitlenebilecek. Kilitli sohbetler listenize bir sohbet ekledikten sonra yalnızca bu ekran üzerinden sohbet edebilirsiniz. 

MESAJLARA KİMSE ERİŞEMEYECEK 

Bunun için de güvenlik önlemi olarak kullanıcının parmak izi ya da belirlediği şifre kullanacak böylece mesajlara kimse erişemeyecek. Kilitlenmiş sohbet kapsamında gelen fotoğraf ve videolarda gizli kalmış olacak. Kilitli bir sohbette paylaşılan medyalar telefonunuzun galerisine kaydedilemeyecek ve korunmuş olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!