banner2

WhatsApp hangi telefon ve tabletlerde çalışmayacak? Dikkat son tarih 30 Nisan!

WhatsApp 30 Nisan 2022 tarihinden sonra bazı telefonlarda çalışmayı durduracağını söyledi. Bu haber sonrasında vatandaşlar internette WhatsApp hangi telefonlarda çalışmayacak diye araştırma yapmaya başladı. Peki WhatsApp hangi telefon ve tabletlerde çalışmayacak? Dikkat son tarih 30 Nisan!

Bilim / Teknoloji 26.04.2022, 11:07
Abone ol
WhatsApp hangi telefon ve tabletlerde çalışmayacak? Dikkat son tarih 30 Nisan!

WhatsApp uygulaması 30 Nisan 2022 tarihinden sonra bazı telefon ve tabletlerde çalışmayacağını açıkladı. Bu haber sonrasında vatandaşlar internette hangi telefon ve tabletlerde WhatsApp uygulamasının olmayacağını merak etmeye başladı. Peki WhatsApp hangi telefon ve tabletlerde çalışmayacak? Dikkat son tarih 30 Nisan!

WHATSAPP HANGİ TELEFON VE TABLETLERDE ÇALIŞMAYACAK?

Binlerce kullanıcısı olan WhatsApp, anlık mesajlaşma uygulamasıdır.  WhatsApp günümüzde sadece mesajlaşma için değil akademik etkinliklerde ve iş hayatında da kullanılmaya başladı. Bu sebeple WhatsApp uygulamasının olduğu  cihazlarda yeni güncellemeyle uyumsuzluk gösteriyor.

WhatsApp bu durum için düzenli olarak kullanıcılarına bazı işletim sistemlerinin artık kullanılmayacağını söyledi. Bu sistemle çalışan telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlara da artık destek veremeyeceğini belirten WhatsApp, kullanıcılara cihazlarını ya da işleti sistemlerini güncelleyi önerdi. WhatsApp resmi sayfasından yaptığı açıklamya göre nisan ayı itibariyle artık WhatsApp'ın yeni sürümlerinin desteklenmeyeceği işletim sistemlerini ilan etti.

WhatsApp uygulamasının açılmayacağı cihazlar şöyle:

- Android Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışan cep telefonları

- Android 4.1 ve daha düşük işletim sistemine sahip cihazlar

- iOS 10 veya daha düşük işletim sistemiyle çalışan cihazlar

Kısacası Android'in Apple Pie, Banan Bread, Cupcake 1.5, Donut 1.6, Eclair 2.0, Froyo 2.2, Gingerbread 2.3, Honeycomb 3.0 ve Ice Cream Sandwich 4.0 sürümleri olan cihazlar WhatsApp kullanamayacak.

CİHAZIN İŞLEMCİSİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Cihazınızın ayarlar bölümünden sistem bilgilerine tıklayın. 
Orada cihazın özellikleri yazmaktadır. 
Cihazın WhatsApp uygulamasına uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!