banner2

Whatsapp'a peş peşe bomba özellikler! Topluluklar özelliği ile artık kullanıcılar bunları yapabilecek

Whatsapp'ta yeni güncelleme ile birlikte 'Topluluklar' özelliğinden kullanıcılar yararlanabilecek. Özelliğe Android telefonlarda sohbetlerin üst kısmından, iOs'ta ise alt kısımdan erişilebiliyor.

Bilim / Teknoloji 03.11.2022, 22:02 03.11.2022, 22:23
Abone ol
Whatsapp'a peş peşe bomba özellikler! Topluluklar özelliği ile artık kullanıcılar bunları yapabilecek

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, platformu geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Platform, uygulamaya bugünden itibaren Topluluklar özelliğini ekliyor. Bu özellik gruplara ek olarak, kullanıcılara ve grup yöneticilerine daha fazla kontrol imkanı sağlıyor.

Yeni özellik sayesinde Whatsapp içinde alt grup sohbetlerine de sahip olan büyük topluluklar oluşturulabiliyor. 

Topluluklar özelliği sayesinde okul, iş, mahalle ya da aile gibi gruplar tek bir çatı altında toplanabilecek. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, topluluğa gönderilen duyurulardan daha kolay haberdar olabilecek.

SOHBET İÇİ ANKET DÜZENLENEBİLECEK

Topluluklar ile birlikte platforma yenilikler de geldi. Bu kapsamda tüm kullanıcılar çevrimiçi durumunu gizleyebiliyor ve gruba bildirim gitmeden sessizce gruptan ayrılabiliyor. Grupta konuşulanların gizliliğinin korunması için WhatsApp Topluluklardaki Yöneticiler, gönderilen duyuru mesajları ve dahil edilecek grupları kararlaştırma yetkisine de sahip olacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni özellikler kapsamında sohbet içi anketler düzenlemek mümkün olacak. Aynı şekilde, aynı Grup veya Topluluk’ta bulunduğunuz kullanıcıların bir konu ile ilgili genel görüşünü öğrenme imkanı da sunulacak.

Diğer yandan Whatsapp, 32 kişiye kadar görüntülü arama yapmaya ve 1024 kullanıcıya kadar grup oluşturmaya izin verecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!