banner2

WhatsaApp'tan yuva yıkacak güncelleme! Bunu hemen yapmazsanız evliliğiniz tehlikeye girebilir

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a çok tartışılacak özellik geliyor. İşte herkesin beklediği 'çevrimiçi durumunu gizleme' özelliği ile ilgili detaylar...

Bilim / Teknoloji 25.07.2022, 16:55
Abone ol
WhatsaApp'tan yuva yıkacak güncelleme! Bunu hemen yapmazsanız evliliğiniz tehlikeye girebilir

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni güncellemelerle ses getirmeye devam ediyor.

GİZLİLİK TARAFINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK YAPTI

Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp, gizlilik tarafında çok önemli değişiklikler yaptı. Durumlardan, diğer ayarlara kadar birtakım değişiklik yapılırken, yine gizliliği kapsayan çok önemli bir değişiklik için daha hazırlık başladı. 

HERKES TARAFINDAN MERAKLA BEKLENİYORDU

Şu anda kullanıcılar WhatsApp'ta konuşurken, en büyük sorun kesinlikle çevrimiçi durumunu gizlemeyle ilgili. Hemen hemen herkes WhatsApp'ı gizli kullanmanın hayalini kurarken, beklenen bu özellik için çalışmalar resmen başladı.

Ortaya çıkan yeni görüntülere göre WhatsApp, merakla beklenen bu değişikliği yakında devreye alabilir. Peki WhatsApp'ta çevrimiçi durumunu gizleme tam olarak neyi kapsayacak?

ÇEVRİMİÇİ GİZLİLİK GÜNCELLEMESİ GELİYOR

WhatsApp'ın şu anda üzerine çalıştığı yeni gizlilik güncellemesi, uygulamayı sinsice kullanabilmenize olanak tanıyacak. Kullanıcılar Ayarlar, Hesap ve Gizlilik seçeneklerinden ''Beni çevrimiçi kim görebilir'' adlı bir seçenek ile karşılaşacak. Özelliğin ilk çalışma şekli bu şekilde olurken, daha sonradan iki seçenek daha çıkacak. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebiildiğiniz üzere 'herkes' veya 'son seferin aynısı' adlı seçenekler bulunacak. Bu sayede çevrimiçi durumunuzu dilediğiniz kişiye gösterebilecek şekilde ayarlayabileceksiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!