banner2

Uzaya gidecek Türk kim? Uzaya ne zaman gidecek?

Uzaya gidecek Türk kim? Uzaya ne zaman gidecek? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın açıklamalarının ardından uzaya gidecek ilk Türk kim? Türkiye uzaya ne zaman gidecek? Şeklindeki sorular araştırılmaya başlandı. Peki, Türkiye'nin ilk astronotu uzaya ne zaman gidecek? İşte detaylar... 

Bilim / Teknoloji 25.01.2023, 17:13
Abone ol
Uzaya gidecek Türk kim? Uzaya ne zaman gidecek?

Uzaya gidecek ilk Türk kim? Bu sorunun yanıtı yoğun olarak araştırılırken, Türkiye'nin uzaya ne zaman gideceği de merak ediliyor. Peki, Türkiye uzaya ne zaman gidecek? Türkiye'nin ilk astronotu kim olacak? Türkiye'nin ilk astronotu uzayda nereye gidecek?

UZAYA GİDECEK İLK TÜRK KİM? 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uzaya gidecek ilk türk kim olacak sorusuna yanıt verdi ve bu ismin yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağını söyledi. 

Bakan Varank'ın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"Uzay yolcularının seçiminde Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin çok katkısı oldu. Adaylarımız belli, yakın zamanda Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla isimleri paylaşmış olacak. Türkiye 100'üncü yılında bir vatandaşını Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderecek, Türk vatandaşı al bayrağımızı uzay istasyonunda temsil edecek."

UZAYA GİDECEK İLK TÜRK NEREYE GİDECEK?

Uzaya gidecek ilk Türk nereye gidecek? Sorusu da yanıt buldu. Uzaya gidecek ilk Türk Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) ulaşarak bilimsel çalışmalarda bulunacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!