banner2

Ünlü et firması korsanlara 11 milyon dolar fidye ödemiş

Kısa bir süre önce Rus siber korsanların saldırısına maruz kalan ve ABD’nin en büyük et tedarikçisi olan JBS firmasının korsanlara 11 milyon dolar ödediği belirtildi.

Bilim / Teknoloji 10.06.2021, 15:23 10.06.2021, 15:30
Abone ol
Ünlü et firması korsanlara 11 milyon dolar fidye ödemiş

Rus siber korsanların saldırısına uğrayan ABD’nin en büyük et tedarikçisi JBS firması, 11 milyon dolar fidye ödedi. Şirket bir açıklama yaparak, bütün tesisler tekrardan hizmete girdikten sonra fidye ücretinin korsanların hesabına yatırıldığı belirtti.

BİZLER İÇİN ÜZÜCÜ BİR DURUM

Firma adına açıklamayı yapan yetkili, "Bizim için gerçekten üzüntü verici bir durumdu ancak müşterilerimizi düşünmek zorundaydık" dedi. Açıklamada ayrıca, 11 milyon dolarlık ödemenin Rus siber korsanlara bitcoin cinsinden yapıldığı da aktarıldı.

ABD'nin en büyük et tedarikçisi konumunda olan firmaya yapılan siber saldırı neticesinde işletmenin beşte birlik bölümü hizmet veremez hale gelmişti. Siber saldırının ardından Biden ise "Putin’le de bu konuyu konuşacağım" demişti. Geçtiğimiz günlerde ABD'de Rus siber korsanların akaryakıt boru hattına yaptığı saldırıda da milyarlarca dolarlık zarar oluşmuş, doğu yakasındaki eyaletlerde büyük benzin sıkıntısı yaşanmıştı.

Kaynak: TRT Haber
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!