banner2

Twitter’dan para kazanma dönemi başlıyor! Elon Musk formülü açıkladı

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Blue üyelerinin reklam gelirlerinden para kazanacağını açıkladı.

Bilim / Teknoloji 04.02.2023, 07:40 04.02.2023, 07:55
Abone ol
Twitter’dan para kazanma dönemi başlıyor! Elon Musk formülü açıkladı

Geçtiğimiz yıl sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, kullanıcılara para kazandırmanın yolunu arıyor. 

51 yaşındaki Elon Musk, Twiter'dan para kazanmak için yüksek profilli hesapların platformda aktif olması gerektiğini savundu. Elon Musk, bu yüzden, Twitter Blue üyeliği olan takipçileri için reklam gelirlerinden para kazanacaklarını açıkladı.

Musk, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile bugünden itibaren Blue üyeliği olan kullanıcıların şirketten gelir elde edeceği müjdesini verdi. Twitter, kullanıcılarının paylaşımlarında verilen yanıtlarda görüntülenen reklamlardan sağladığı gelirlerini, Blue üyeliği satın alan hesap sahipleriyle paylaşacak.

TAKİPÇİ SAYISI YÜKSEK KİŞİLER DAHA FAZLA AKTİF OLABİLECEK

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Musk, bu şekilde özellikle de takipçi sayısı yüksek olan kişilerin sosyal medya platformunda daha fazla aktif olacağını hedefliyor. İlham veren içerik üreticileri sayesinde de genel Twitter kullanıcılarının platform genelinde daha aktif olması sağlanacak.

KRİPTO PARALAR DA DAHİL EDİLECEK

Elon Musk’ın yaptığı duyuruya göre; kullanıcılar, platformdaki diğer kişilere para aktarabilecek. Sosyal medya platformu için Apple Pay ya da PayPal tarzında geliştirilecek dijital hizmete kripto paralar da dahil edilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!