banner2

Twitter’da kritik çöküş: Elon Musk nedenini açıkladı!

Twitter, gece saatlerinde çöktü. Konuya dair açıklamlarda bulunan Twitter’ın sahibi Elon Musk, arka uç sunuculardaki güncelleme nedeniyle böyle bir durum yaşandığını dile getirdi. İşte detaylar…

Bilim / Teknoloji 29.12.2022, 10:31
Abone ol
Twitter’da kritik çöküş: Elon Musk nedenini açıkladı!

Dünyada milyonların severek kullandığı mikroblog platformu olan Twitter, dün gece birkaç saatliğine çöktü . Kullanıcılar, tweetlere uzun bir süre erişim sorunu yaşadılar. O saatlerde platforma giriş de mümkün olmadı. Peki neler yaşandı? Twitter'ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan Elon Musk, kesinti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Gece saatlerindeki kesinti, içlerinde Türkiye'nin de olduğu birçok ülkede meydana geldi.  Bazı kullanıcılar paylaşımlarına gelen yanıtları göremiyor, bazıları tweetleri yüklemekte sorun yaşıyordu. Elon Musk'ın bugün yapmış olduğu açıklama doğrultusunda kesinti, Twitter'ın altyapısında yapılan iyileştirmelerden kaynaklıydı.

ELON MUSK’IN AÇIKLAMASI İSE ŞU ŞEKİLDE

"Arka uç sunucudaki önemli değişiklikler kullanıma sunuldu. Twitter daha hızlı hissetmeli."

DOWNDETECTOR’E YÜKLENDİLER

Twitter kullanıcıları, kesinti yaşamaları üzerine bildirimde bulundukları Downdetector'e yüklendiler. Bildirimlere baktığımız vakit, saat 3 civarlarında tavan yapan kesintinin artık geride kaldığı gözükmekte.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!