banner2

Twitter'ı almaktan vazgeçmişti! Elon Musk'a federal soruşturma başlatıldı

Twitter, mahkemeye sunduğu belgelerde Elon Musk hakkında, 44 milyar dolar değerindeki satın alma anlaşmasındaki tutumu nedeniyle federal yetkililerce inceleme yürütüldüğünü söyledi.

Bilim / Teknoloji 14.10.2022, 13:08
Abone ol
Twitter'ı almaktan vazgeçmişti! Elon Musk'a federal soruşturma başlatıldı

Belgelerde, Musk hakkında inceleme yürütüldüğü ifade edilse de, incelemelerin odağında tam olarak neyin olduğu ya da incelemelerin hangi makamlar tarafından yürütüldüğü yer almadı.

TWITTER ELON MUSK'A TEMMUZ'DA DAVA AÇMIŞTI

Elon Musk'a anlaşmayı tamamlaması için Temmuz'da dava açan Twitter TWTR.N Tesla şirketinin TSLA.O avukatlarının istenilen belgeleri teslim etmediğini ve gerekçe olarak "soruşturma mahremiyetini" öne sürdüğünü söyledi.

Twitter, Eylül sonunda Musk'ın avukatlarının belgeleri "özel kayıt" olarak nitelendirerek alıkonmalarını talep ettiğini ifade etti.

'BUPERDELEME OYUNU ARTIK SONA ERMELİ'

Belgelerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'na (SEC) gönderilen bir e-mail ve Federal Ticaret Komisyonu'na (FTC) gönderilen bir sunum yer alıyor.

Twitter'ın mahkemeye sunduğu belgelerde "Bu perdeleme oyunu artık sona ermeli" ifadesi yer aldı.

Musk'ın avukatı Alex Spiro, Reuters'a Twitter'ın mahkemeye sunduğu belgeleri "hedef şaşırtma" olarak niteleyerek ve "Federal inceleme altında olanlar Twitter yetkilileri" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!