banner2

Twitter'a güncelleme! Elon Musk açıkladı: Arayüzü büyük oranda değişecek

Twitter’ı satın almasının ardından en çok konuşulan isimlerden olan Elon Musk, Twitter'a yeni bir güncelleme getirileceğini duyurdu.

Bilim / Teknoloji 04.01.2023, 15:38
Abone ol
Twitter'a güncelleme! Elon Musk açıkladı: Arayüzü büyük oranda değişecek

Gelir gelmez birçok değişiklik yapan Elon Musk, şimdi de Twitter üzerinde önemli bir güncelleme ile arayüzü büyük oranda değiştirecek.

Elon Musk, geçtiğimiz gün paylaştığı bir gönderi ile yeni güncelleme hakkında ilk bilgileri verdi. Verilen bilgilere göre, artık sayfayı yana kaydırarak takip edilen kişilerin tweet’leri ve diğer gönderiler arasında geçiş yapılabilecek.

Elon Musk paylaştığı bir gönderi ile yapılacak olan yenilikleri şu şekilde duyurdu:

"Önerilen ve takip edilen tweet’ler, trendler, konular vb. arasında geçiş yapmak için yana kaydırmaya izin veren yeni Twitter arayüzü Ocak’ta geliyor… O zamana kadar geçiş yapmak için ana ekranın sağ üst köşesindeki yıldız simgesine dokunun."

POPÜLER KONULARA GEÇİŞ İÇİNDE AYNI YÖNTEM KULLANILABİLECEK 

Yeni özellik ile birlikte artık Twitter ana sayfasında önerilen tweet’ler yerine takip edilen kişilerin tweet’lerine ulaşmak için ekranı sağ kaydırmak yeterli olacak. Popüler konulara geçiş için de yine aynı yöntem kullanılabilir.

Elon Musk’ın bu paylaşımına ve Twitter’ın sunacağı yeni özelliğe ise tepki geldi. Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, yeni özelliği eleştirerek, Twitter’ın Ocak ayında sunacağı yeni özelliğin zaten daha önce kullanıldığını ve kullanıcıların memnun kalmadığını söyledi. Elon Musk’ın tweet’ini alıntılayarak cevaplayan Paluzzi şu ifdeleri kullandı:

"Merak ettim… #Twitter’ın Eylül 2021 ile Şubat 2022 arasında üzerinde çalıştığı, ardından Mart 2022’nin başlarında yayınlayıp 5 gün sonra (15 Mart 2022) kullanıcılar memnun kalmadığı için kaldırdığı bu özelliği mi kastediyorsunuz?"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!