banner2

Türkiye'nin milli elektrik treninde sona gelindi! Bakan Karaismailoğlu'ndan "Son hazırlıklar tamamlanıyor" paylaşımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya hesabından paylaşımında Türkiye'nin milli elektrik treninin test görüntülerini paylaşarak, 'Son hazırlıklar tamamlanıyor' ifadesini kullandı. Bu çerçevede hazırlanan ve test aşamaları için raylara inen tren setleri, 10 bin kilometre yol kat ederek Türkiye'yi yaklaşık 5 kez dolaştı.

Bilim / Teknoloji 06.10.2022, 01:29
Abone ol
Türkiye'nin milli elektrik treninde sona gelindi! Bakan Karaismailoğlu'ndan  "Son hazırlıklar  tamamlanıyor" paylaşımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, milli elektrikli trenden yeni görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Adil Karaismailoğlu, 'Son hazırlıklar tamamlanıyor' mesajını verdi.

MİLLİ TRENDE SONA GELİNİYOR

Türkiye'nin önemli projelerinden milli elektrikli trende sona doğru geliniyor. 2013 yılında alınan kararla milli elektrikli tren setlerini üretmek için görevlendirilen Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) fabrikasında yılda 240 adet alüminyum gövdeli araç üretmek için hazır duruma geldi.

ÜST DÜZEY KONFOR SUNACAK

Yapılan çalışmalar neticesinde milli kaynaklar kullanılarak üretilen tren setleri, seyir emniyeti ön planda olmak üzere yolcu memnuniyeti ve konforu bakımından istek ile beklentileri üst düzeyde karşılayacak özellikte tasarlandı.

Yolcu taşımacılığı yapması için hazırlanan tren setleri son testlerden geçiriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!