banner2

Tüm dünyayı etkisi altına almıştı! ChatGPT'yi yasaklama kararları peş peşe geldi

Eğitim yetkilileri, öğrencilerin OpenAI'nin ChatGPT'sini kullanmasını engellemeye çalışıyor. Birkaç okul bölgesi, intihal ve yanlış bilgi korkularını gerekçe göstererek botu yasakladı.

Bilim / Teknoloji 30.01.2023, 17:26
Abone ol
Tüm dünyayı etkisi altına almıştı! ChatGPT'yi yasaklama kararları peş peşe geldi

Okullar, öğrencilerin kopya çekmek için OpenAI'nin ChatGPT'sini kullanmasını durdurmak için adımlar atıyor.

Bu ayın başlarında, New York Şehri Eğitim Bakanlığı , botun doğruluğunun yanı sıra intihal konusundaki endişeleri  gerekçe göstererek, chatbotu okul ağlarından ve bölgedeki cihazlardan engelledi.

Seattle Devlet Okulları ve Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi, Aralık ayında bot kullanımına benzer sınırlamalar getirdi. 

DÜRÜSTLÜĞÜ KORUMA VURGUSU

Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi , Washington Post'a yasağın önleyici olduğunu ve "akademik dürüstlüğü" korumayı amaçladığını söyledi. 

GeekWire'a göre Seattle Devlet Okulları da yasakla ilgili kopya çekme endişelerini dile getirdi. Bir sözcü, "Seattle Devlet Okulları kopya çekmeye izin vermez ve öğrencilerden orijinal düşünce ve çalışma ister" ifadesini kullandı.

Avustralya'da, Batı Avustralya, Yeni Güney Galler, Queensland ve Tazmanya gibi yargı bölgeleri, ABC uyarınca öğrencilerin okul internet ağlarında ChatGPT'ye erişmesini engelledi. Profesörler, öğrencilerin AI tarafından üretilen içeriği kendilerininmiş gibi göstermeye çalıştıklarını söyledi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!