banner2

TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! Devrim ve TOGG yan yana

TOGG'un Gemlik Kampüsü'nün açılışı için geri sayım sürerken şirket, Devrim otomobili ve TOGG'un yan yana yer aldığı bir fotoğraf paylaştı. İlk TOGG'un banttan inmesiyle birlikte Türkiye'nin 60 yıllık otomobil rüyası gerçek olacak.

Bilim / Teknoloji 29.10.2022, 12:05 29.10.2022, 12:36
Abone ol

Nefesler tutuldu büyük gün geldi. Büyük hayal gerçek oluyor. İlk TOGG bugün banttan iniyor. TürkiyeTürkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan TOGG'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'nde açılış için hazırlıklar tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla büyük açılış saat 16.00'da gerçekleşecek.

TOGG'un Gemlik Kampüsü'nün açılışı için geri sayım sürerken, şirket, Devrim otomobili ve TOGG'un yan yana yer aldığı bir fotoğraf paylaştı. İlk seri üretim aracın banttan inmesiyle, Türkiye'nin 60 yıllık otomobil rüyası gerçek olacak.

DEVRİM VE TOGG YAN YANA

TOGG'un resmi Twitter adresinden, açılışa ilişkin bir paylaşım yapıldı. "Dün, bugün, gelecek... Devrim mühendislerine saygıyla. Yeni Lig şimdi Gemlik" açıklamasıyla yapılan paylaşımda, Devrim otomobili ile TOGG'un SUV ve sedan araçlarının yan yana fotoğrafına yer verildi.

2030'A KADAR 1 MİLYON ADET ÜRETİM PLANLANIYOR

Gemlik tesisinde üretim kapasitesi yıllık 175 bine ulaştığında toplam 4 bin 300 kişiye istihdam sağlayacak olan TOGG, 2030'a kadar tek bir platformdan 5 farklı modelde toplam 1 milyon araç üretmeyi planlıyor.

SUV’UN FİYATI NE KADAR OLACAK?

TOGG'un ne zaman satışa çıkacağı veya fiyatının ne kadar olacağıyla ilgili henüz bir netlik yok. Ama Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan geçtiğimiz hafta konuyla ilgili önemli açıklamalar geldi. Bakan Varank, fiyat bilgisi olarak da "Rakip elektrikli otomobillere göre ucuz olacak" ifadelerini kullandı.

TOGG'UN RENKLERİ BELLİ OLDU

TOGG, Türkiye’nin büyüleyici güzelliklerinden ilham alarak tasarlanan otomobilin dış renklerine "Anadolu", "Gemlik", "Oltu", "Kula", "Kapadokya" ve "Pamukkale" isimlerini verdi. Togg, kampüsünün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sularını, Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı, Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını, Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini bugüne taşıyan gri ihtişamını, Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini, Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, C-SUV’un dış renklerinde buluşturdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!