banner2

TOGG'dan heyecanlandıran gelişme: Ekim ayında 280'e yükselecek! İşletim sistemi güncellenecek: İşte gelecek yenilikler...

Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG), önemli bir gelişmeye imza attı. TOGG Gemlik fabrikasının kurulduğu günden beri yalnızca tek vardiya üretim yaparken, şimdi üretim kapasitesini artırarak çift vardiya sistemine geçti. Seri üretime geçişle birlikte; 160 olan günlük araç üretiminin Ekim ayında 280'e çıkarılması hedefleniyor. 

Bilim / Teknoloji 20.09.2023, 14:19 20.09.2023, 14:25
Abone ol
TOGG'dan heyecanlandıran gelişme: Ekim ayında 280'e yükselecek! İşletim sistemi güncellenecek: İşte gelecek yenilikler...

Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu'nun (TOGG) Gemlik fabrikası, yüzde 23 Anadolu Grubu, yüzde 23 BMC, yüzde 23 Turkcell, yüzde 23 Zorlu Holding ve yüzde 8 Türkiye Odalar Borsalar Birliği TOBB işbirliğiyle kurulmuş bir devasa tesis olarak hizmet veriyor. 

Fabrikada, 9 saatlik tek vardiya üretim sisteminden 18 saatlik düzenli çift vardiya sistemine geçildi. Ayrıca, ek personel alımının yapıldığı fabrikada; günlük 160 olan araç üretim sayısı Ekim ayı itibariyle 280 olarak güncellenecek.

TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ TOGG İÇİN HEYECANLANDIRAN GELİŞME

Yerli pazarda aktif bir şekilde varlığını sürdüren TOGG'un 2023 Temmuz sonrası fiyatları, KDV artışıyla birlikte şu şekilde güncellendi: V1 RWD Standart Menzil - 1 milyon 227 bin 500 TL, V2 RWD Standart Menzil - 1 milyon 329 bin 500 TL, V2 RWD Uzun Menzil - 1 milyon 563 bin 500 TL anahtar teslim fiyatları olarak belirlendi. 

Temmuz ayınadn sonra araçlarını teslim alan vatandaşlar, ödemelerini zamlı fiyatlardan gerçekleştiriyor. 

TOGG'UN YAZILIMA GÜNCELLEME GELİYOR

Türkiye'nin milli otomobili TOGG'un işletim sistemi, yaklaşık iki ay içinde güncellenecek. Dünya genelinde birçok otomobil markası gibi, TOGG da Android Automotive OS işletim sistemini kullanıyor ve 14. versiyonunun piyasaya sürülmesiyle kendi işletim sistemini güncelleyecek. Bu güncelleme sayesinde TOGG sürücüleri, araç park halindeyken YouTube uygulamasını kullanabilecekler.

Ayrıca, farklı navigasyon uygulamalarını da akıllı cihazlarında kullanma imkanı bulacaklar. Bu yeniliklerin yanı sıra, akıllı cihazın yazılım güncellemesi ile şarj uygulamalarından araç içi elektronik sistemlerde birçok yeni kolaylık da sunulacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!