banner2

TOGG Almanya'nın gündeminden düşmüyor!

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun Almanya'da TOGG Europe GmbH adıyla şirket kurmak için başvuru yapması, ülke medyası tarafından analiz edildi.

Bilim / Teknoloji 20.08.2021, 15:58 24.11.2021, 11:53
Abone ol
TOGG Almanya'nın gündeminden düşmüyor!

Küresel mobilite dünyasının yeni liginde Türkiye’yi temsil eden Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Almanya’nın 12 inovasyon merkezinden biri olan Stuttgart’taki de:hub’da tamamına sahip olduğu, TOGG Europe GmbH adıyla şirket kurmak için ilk başvurusunu gerçekleştirdi.

TOGG’un Avrupa’ya açılan ilk kapısı olacak TOGG Europe GmbH’ın öncelikli faaliyetlerinden biri de kullanıcı araştırmaları olacak.

Stuttgart’taki merkez TOGG’un dünyada ticari marka olarak tescillediği kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli mobilite kavramlarını temsil eden use-case mobility kavramının uygulama alanlarından biri olacağı düşünülüyor.

Geleceğin endüstrileri” konusuna odaklanan Stuttgart’taki inovasyon merkezinde uluslararası, ulusal ve bölgesel 40’ın üzerinde şirket ve startup faaliyet gösteriyor.

ALMAN MEDYASI YAKIN TAKİPTE

Türkiye'nin attığı bu adım Alman medyasının yakın takibine takıldı. Almanca yayın yapan teknoloji sitesi Business Insider'ın haberinde; Türkiye'nin Almanya'daki müşterilere ulaşabilmek için önemli bir adım attığı kaydedildi.

DÜNYADA İLK

Türkiye’nin küresel rekabette akıllı teknolojiler üreten markası olma hedefiyle çalışmalarını olağanca hızıyla sürdüren TOGG, üretime başlayacağı 2022 yılı itibarıyla Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olacak. TOGG, 2030'a kadar ortak platformda elektrik bağlantılı 5 farklı model üretecek.

KAYNAK: ENSONHABER

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!