banner2

Tesla'dan dev teknolojik hamle! Kendi kişiliğini gelişterecek

Tesla'nın insansı robotuyla ilgili konuşan Elon Musk, robotun zamanla kendi kişiliğini geliştireceğini söyledi.

Bilim / Teknoloji 01.01.2022, 10:34 01.01.2022, 11:22
Abone ol
Tesla'dan dev teknolojik hamle! Kendi kişiliğini gelişterecek

Geçtiğimiz ağustos ayında düzenlenen Tesla’nın "yapay zeka günü" etkinliğinde konuşan milyarder girişimci Elon Musk, şirketin insansız robotunu tanıtmıştı.

EV TEMİZLİĞİ GİBİ GÖREVLERİ YERİEN GETİRECEK

"Tesla Bot" adı verilen ve insanlar için tehlikeli veya sıkıcı olabilecek işleri yapması için tasarlanan insansı robot, mutfak alışverişi veya ev temizliği gibi görevleri yerine getirecek.

'KOD ADI OPTİMUS SUBPRİME'

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Tesla’nın piyasaya çıkaracağı insansı robota ilişkin açıklamalarda bulundu. Musk, kod adı Optimus Subprime olan Tesla Bot'un kullanıcılar için “inanılmaz bir arkadaş” olacağını söyledi.

'ZAMAN İÇİNDE BENZERSİZ BİR KİŞİLİK GELİŞTİRİLEBİLİR'

Musk, robotun insanların yapmaktan hoşlanmadığı işleri devralan yardımcı bir makine olacağını belirterek, “'Zaman içinde benzersiz bir kişilik geliştirebilir. Tüm robotlar aynı değil. Bu kişilik, sahibine ya da her ne diyorsanız ona uyacak şekilde gelişebilir." diye konuştu.

SAATTE 8 KM HIZLA KOŞABİLECEK

1,72 boyunda ve 57 kilo ağırlığında tasarlanacak Tesla Bot, saatte 8 km hızla koşabilecek. Tesla otomobillerinde bulunan birçok sensörle ve teknolojiyle donatılan insansı robot, bu yıl bir prototip sürümle karşımıza çıkacak.

BİR İNSAN TARAFINDAN KOLAYLIKLA ETKİSİZ HALE GETİRİLEBİLİR

"Tesla Bot" isimli insansız robotların bir insan kadar hızlı koşamayacağını ve insanlar kadar güçlü olmayacağını vurgulayan Tesla CEO'su, robotun bir insan tarafından kolaylıkla etkisiz hale getirilebileceğini vurguladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!