banner2

Telegram siber korsanların pazarı mı oldu?

İddialara göre, dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması Telegram, siber korsanların rahatça illegal işlemlerini gerçekleştirdiği bir alan haline geldi. İşte o şok eden iddialar...

Bilim / Teknoloji 17.09.2021, 18:46 24.11.2021, 11:49
Abone ol
Telegram siber korsanların pazarı mı oldu?

WhatsApp'ın güncelleme kriziyle yıldızı parlayan Telegram'a yönelik skandal iddia...

KULLANICILARIN VERİLERİNİ TELEGRAM'DA PAYLAŞTIKLARI İDDİA EDİLİYOR

Geçtiğimiz aylarda güncelleme şartları ve kişisel verilere yönelik çıkışıyla kullanıcıların tepkisini alan WhatsApp'ın rakibi Mesajlaşma uygulaması Telegram, siber suçların barınağı oldu. Financial Times'ın yayınladığı rapora göre, bilişim korsanları Telegram uygulaması üzerinde kullanıcıların verilerini paylaşıyor.

Financial Times tarafından Cyberint'in raporunda dayandırılan habere göre Telegram tıpkı Dark Web gibi alternatif bir alan oluşturdu. Haberdeki iddialara göre, hackerlar, illegal şekilde çaldıkları verileri ve bazı saldırılar için gerek duydukları araçları Telegram üzerinden satıp, paylaşıyor ya da satın alıyor.

Güvenlik konusunda araştırma yapan uzmanlar ise mesajlaşma uygulaması Telegram'ın siber suçlular ve korsanlar arasında oldukça popüler hale geldiğini hatta korsanların uygulama üzerinden pazarlıklar yaptığına dikkat çekti. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!