banner2

Teknoloji tutkunları için geri sayım başladı! TEKNOFEST 2023 için tarih belli oldu

Teknoloji tutkunlarının yakından takip ettiği TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne az bir zaman kaldı. İstanbul Atatürk Havalimanında milyonlarca kişiyi buluşturmaya hazırlanan TEKNOFEST 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Bilim / Teknoloji 31.03.2023, 15:58 31.03.2023, 16:51
Abone ol
Teknoloji tutkunları için geri sayım başladı! TEKNOFEST 2023 için tarih belli oldu

TEKNOFEST tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde bu yıl yeniden İstanbul Atatürk Havalimanı'nda milyonlarca kişiyi yeniden buluşturacak olan  TEKNOFEST 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geçen yıl  düzenlenen TEKNOFEST'i 1 milyon 250 binden fazla kişi ziyaret ederek yoğun katılım gösterdi. 

41 ANA YARIŞMA OLACAK 

Cumhuriyetin 100. yılında milli teknoloji hamlesi vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için gençleri #sengeleceksindiye sloganıyla teknoloji yarışmalarında da bir araya getiren TEKNOFEST'te bu yıl 41 ana yarışma 102 farklı kategoride düzenleniyor.

13 MİLYON TL'NİN ÜZERİNDE ÖDÜL VERİLİYOR 

Yarışmalarda 13 milyon TL'nin üzerinde ödül, 30 milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği veriliyor. Geçen yıl yarışmalara 81 il, 107 ülkeden 150 binin üzerinde takım, 600 binin üzerinde katılımcı başvuruda bulundu.

TEKNOFEST 6 YAŞINDA 

TEKNOFEST teknoloji yarışmalarıyla 6. yılında da hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve en iyisi olmak için mücadele eden gençlerin başarılı ve öz güvenli projelerine destek verecek. 

FESTİVAL 5 GÜN SÜRÜYOR 

Milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için düzenlenecek 5 günlük festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programları kapsıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!