banner2

Tarım Cebimde uygulaması nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? Tarım Cebimde nasıl indirilir?

Tarım ve Orman bakanlığı tarafından geliştirilen Tarım Cebimde uygulaması hayata geçirildi. Uygulamayla ilgili açılmalarda bulunan Bakan Vahit Kirişci uygulamayla ilgili soruları yanıtladı. Peki, Tarım Cebimde uygulaması nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? Tarım Cebimde nasıl indirilir? işte detaylar..

Bilim / Teknoloji 02.02.2023, 15:13
Abone ol
Tarım Cebimde uygulaması nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? Tarım Cebimde nasıl indirilir?

Tarım ve Orman bakanlığı tarafından geliştirilen Tarım Cebimde uygulaması hayata geçirildi.Uygulamayla ilgili açılmalarda bulunan Bakan Vahit Kirişci uygulamayla ilgili soruları yanıtladı.Peki, Tarım Cebimde uygulaması nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? Tarım Cebimde nasıl indirilir? işte detaylar..

TARIM CEBİMDE UYGULAMASI NEDİR?

Tarım Bakanlığında düzenlenen 'Tarım Cebimde1.0 Mobil Uygulamsı'
tanıtım toplantısı gerçekleştiridli.1 Ekimde yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi sayesinde zaman ve ekmek israfını azalttııklarını belirten Bakan Krişçi,"Bu uygulama ile birkaç günde yapılan iş ve işlemleri, birkaç dakikada yapma kolaylığı sağladık. ÇKS e-Devlet entegrasyonuyla 2 Ocak itibarıyla çiftçilerimiz, 2 milyon 824 bin 44 ÇKS belgesi oluşturmuştur. Burada tasarruf edilen zamanı ve emeği, azaltılan egzoz emisyonunu ve bütün bunların ekonomik getirisini, kimse görmezden gelmemeli. Çiftçilerimiz, ÇKS işlemlerinin e-Devlet üzerinden yapılmasına büyük bir teveccüh göstermiş ve ilk yıl olmasına rağmen çok büyük bir başarı elde edilmiştir" ifadelerini kullandı.

TARIM CEBİMDE NASIL KULLANILIR?

E-devlet üzerinde şifre ve TC kimlik numarası ile Tarım Cebimde uygulamsının menüsüne giriş yapılabilecek.Uygulama içerisinde yer alan Hayvansal üerimle ilgili 7 alt menü bulunmaktadır.

TARIM CEBİMDE NE İŞE YARAR?

İklim, toprak ve su değendirilerek parsel bazlı ürün önermeleri çiftçiye yapılacak.Bu şekilde ürtimde önemli bir yol kat edilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!