Starlink taşınabilir abonelik nedir? İnternetini istediğin yere götür!

Starlink, uydular vasıtasıyla internet erişimi sunuyor. Starlink, yeni bir sistem getirdi. Portability (taşınabilirlik) ismini verdiği interneti taşınabilir olarak kullanma fırsatı sunan Starlink, vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Starlink taşınabilir abonelik nedir? İnternetini istediğin yere götür!

Bilim / Teknoloji 06.05.2022, 10:11
Starlink taşınabilir abonelik nedir? İnternetini istediğin yere götür!

SpaceX’in uydudan internet hizmeti sunan Starlink, yeni bir sistemle gündeme geldi. Starlink, Portability (taşınabilirlik) ismini verdiği yeni sistemle interneti taşınabilir hale getirdi. Arabada, karavanda veya hafta sonu gezisinde kullanıcılar internetlerini yanlarında götürebilecek. Peki Starlink taşınabilir abonelik nedir? İnternetini istediğin yere götür!

STARLİNK TAŞINABİLİR ABONELİK NEDİR?

Starlink, abonelerine taşınabilirlik özelliğiyle evden uzakta olunduğu zaman bile interneti kullanma olanağı sunuyor. Ayda 135 (110 dolar abonelik, 25 dolar portability) dolar ödeyen Starlink kullanıcıları yoldayken, gezerken bile uydudan internet kullanabilecek.

SpaceX, Starlink uydu antenlerini yeniden konumlandırma özelliğiyle gündemde yerini aldı. Ayda 25 dolar ödeyen aboneler, bu özellikle antenleri farklı yerlerde de kullanabilecek. Antenler 5-6 kilogram ağırlığındaki antenler istenilen yere götürülebilecek.

TAŞINABİLİR ABONELİK BAŞLADI MI?

SpaceX yaptığı açıklamayla Portability, müşterilerin Starlink hizmetini “geçici olarak” yeni konumlara taşımalarına ve Starlink’in aktif kapsama alanı sağladığı her yerde yüksek hızlı internet kullanabilmelerini sağlayacak. 

Fakat Starlink, taşınabilir internet hizmeti şu an için kullanılamıyor. Bu sebeple konumunu değiştirmeyi düşünenler hizmet alanı içinde bulunan ve gökyüzünü net bir şekilde gören sabit bir yer bulmalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!