Sokaklara paralar saklandı, herkes seferber oldu! Bu oyunu oynayıp görevleri yapanlar günde en az 1000 TL kazanıyor

Kanada'da New Brunswick eyaletine bağlı Miramicki kentinde Facebook üzerinden başlatılan oyun, dünyada büyük yankı uyandırdı. İşte detaylar...

Bilim / Teknoloji 08.05.2022, 15:41 08.05.2022, 15:55
Abone ol
Sokaklara paralar saklandı, herkes seferber oldu! Bu oyunu oynayıp görevleri yapanlar günde en az 1000 TL kazanıyor

Dünyaya damgasını vuran oyunun yöneticisi, şehrin farklı noktalarına paralar sakladığını söyledi. Grup sayfasında paraları sakladığı yerlerin ipuçlarını veren kişinin oyununa şu ana kadar binden fazla kişi katıldı. İşte ayrıntılar...

İPUÇLARINI ALINCA AKIN ETTİLER

Etkinliğe 1 Mayıs tarihinde paylaşım sitesindeki Miramichi Mystery Machine isimli grup sayfasında, "1 Mayıs, 19.00 Ritchie Wharf'ta 100$ gizli" paylaşımıyla başlayan Dungarvan’a ilk oyunda onlarca kişi katıldı. İpuçlarını alan onlarca kent sakini iskeleye akın etti ve 100 dolar saatler içinde bulundu.

BİNDEN FAZLA KİŞİ KATILDI

Sayfasında oyunun 13 Mayıs’ta sona ereceğini duyuran Roman Dungarvan’ın oyun grubuna şu ana kadar 1000’in üzerinde katılım oldu. Facebook’taki etkinlik sayfasında, Toronto ve Vancouver gibi büyük kentlerden paylaşımda bulunanlar, bu tür bir etkinliği istediklerini de belirtiyor.

KİM OLDUĞU BİLİNMİYOR!

Yaşananları haberleştiren CBC’ye konuşan ve altıncı oyunda 100 Kanada doları kazanan Tim Sutton isimli katılımcı, "Bu, Miramichi'de uzun zamandır en heyecan verici hafta oldu. Oyundan dolayı hala heyecanlıyım ve yerimde duramıyorum. Bu başladığından beri birçok yeni arkadaş edindim ve uzun zamandır görmediğim eski arkadaşlarımı gördüm." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!