banner2

Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı

Son dakika haberleri... Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yükseköğretim öğrencilerine yönelik "teknolojik cihaz ve internet desteği" başvurularının başladığını duyurdu.

Bilim / Teknoloji 15.11.2023, 10:06 15.11.2023, 10:13
Abone ol
Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı

14-28 Mayıs ayında yapılan seçimlerden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere vadettiği 'Vergisiz telefon ve internet için’ yapılan düzenlemenin ayrıntıları belli oldu. Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak başvuru şartları kesinleşti.

YAŞ SINIRI

Satın alım tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve açık öğretim programları hariç bir yükseköğretim programına kayıtlı öğrenciler başvuru yapabilecek. Ayrıca satın alınan elektronik cihaz için bildirilen IBAN numarasının da öğrenciye ait olması mecburi olacak. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bilişim sistemi üzerinden başvuru yapacak. 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti; ''Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği ve heyecanla beklenen Genç Teknoloji Destek başvuruları başladı! Tablet, Cep Telefonu, Bilgisayar Desteği. 12 ay boyunca aylık 10 GB İnternet Başvuru ve detaylar http://gsbbiz.gsb.gov.tr ve GSBBiz mobil uygulamasında''

KİMLER VERGİSİZ TELEFON SATIN ALABİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce yaptığı açıklamaya göre örgün eğitimde yer alan öğrenciler bu imkandan faydalanabilecek. 9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonları bu kapsamda yer alacak. Vivo, Samsung ve General Mobile gibi markaların bu fiyat limitine sahip modelleri öğrenciler tarafından satın alınabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!