banner2

Netflix'ten çoçuklar için yeni uygulama: 'Kids Clips'

Netflix, oyunların ardından yeni bir özellik için çalışmaya başladı Şirket, bu kez Kids Clips özelliğini getiriyor. Kısa videoların yer alacağı uygulama her gün güncellenecek ve yenilenecek.

Bilim / Teknoloji 09.11.2021, 14:53 24.11.2021, 10:57
Abone ol
Netflix'ten çoçuklar için yeni uygulama: 'Kids Clips'

Netflix, yeni özellikler üzerine çalışmaya devam ediyor. Son olarak sürpriz şekilde oyunlarını duyuran şirket, bu kez de yine çocuk ve gençleri kapsayan başka bir yeniliğini duyurdu.

'KİDS CLİPS'

Amerikalı şirket, YouTube Shorts’a benzer bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu.  Bu özellik ‘Kids Clips’ olarak adlandırılıyor ve amaç kısa videolar sunmak. Netflix, Kids Clips özelliği ile kişilerin daha fazla video görmesine fırsat tanıyacak. Bu bağlamda; mevcut çocuk şovları ve filmler kitaplığından kısa videolar gösterilecek. Ayrıca bu videolar mevcut ve gelecek videolar bazında güncellenecek ve yenilenecek.

FAST LAUGHS'A BENZEYECEK

iOS uygulamasında ortaya çıkan Kidsc Clips, kısa videolar içeren bir test ismiyle keşfedildi. Bu yenilik sayesinde kullanıcılara en popüler dizi ve filmler gösterilecek. İzlemek istediği yapımları bulmasında kolaylık sağlanacak. Şu anda test aşamasında olan Kids Clips, özellik tarafında Fast Laughs’a benzeyecek. Ancak burada videolar dikey yerine sadece yatay ve tam ekran olarak izlenebilecek. Öte yandan Netflix, başlangıçta çocuklara yalnızca 10 ila 20 kısa videolar sunacak. Tabii bu da çocukların görme yetilerini koruması amacıyla sınırlandırılıyor. Netflix’in yeni aracı, bu hafta; Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika, İspanyolca konuşulan ülkeler, Kanada, Avustralya ve İrlanda gibi pazarlarda kullanıma sunulacak. Özelliğin ülkemiz için ne zaman geleceği ise şimdilik bilinmiyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!