banner2

NASA'dan UFO hamlesi! Dünyanın en parlak beyinleri sırrını çözmek için bir araya geldi

NASA, 'tanımlanamayan uçan nesne' anlamına gelen UFO'ların sırrını çözmek için şimdiye kadar attığı en ciddi adımı attı. Dünya çapından bilim insanları büyük sırları çözmek için çalışma yapacak.

Bilim / Teknoloji 26.10.2022, 12:57 26.10.2022, 13:59
Abone ol
NASA'dan UFO hamlesi! Dünyanın en parlak beyinleri sırrını çözmek için bir araya geldi

ABD tarafından 'Tanımlanamayan Havai Fenomen (UFO)' olarak ifade edilen fenomenlerin sırrını çözmek için dünya çapında önemli bilim insanları NASA'da bir araya geldi.

16 kişiden oluşan bu bilim heyeti, şimdiye kadar UFO'lar hakkında elde edilen verileri inceleyip sırrını çözmek için çalışma yürütecek.

Euronews'in haberine göre, NASA tarafından başlatılan bu çalışma, Pentagon'un çalışmasının aksine sivil bir çalışma olacak ve sadece sivil kaynakları içerecek.

9 AY SÜRECEK

NASA haziran ayında çalışma için heyetin oluşturulduğuna dair yaptığı açıklamada UFO'ların kökeninin dünyanın dışından olduğuna dair bir kanıt olmadığını belirtmiş ve heyetin dokuz ay sürecek çalışma sırasında UFO'lara ait verileri analiz etmek için bir yol haritası önermeden önce, görüntülerin nasıl organize edilip inceleneceğine ilişkin kendi stratejisini oluşturacağını ifade etmişti.

İLK RAPORLAR 2023 ORTASINDA GELECEK

NASA çalışmasına ait ilk raporun önümüzdeki yılın ortalarında kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor. Çalışmada yer alan NASA yetkilileri UFO'lara ait verilerin anlaşılmasının gökyüzünde olanlara ait bilimsel sonuçlara varmak için büyük önem taşıdığını vurguluyor.

Yetkililerden Thomas Zurbuchen bunu "Verileri, bilim insanlarının dili ve açıklanamayanı açıklanabilir yapıyor" sözüyle dile getiriyor.

BİRÇOK FARKLI ALANDAN UZMANLAR BİR ARAYA GELDİ

NASA'nın kurduğu UFO heyetinin başında Princeton Üniversitesi astrofizik bölümü eski başkanı David Spergel bulunuyor. Mountainview Enstitüsü Akıllı Yaşam Araştırması (SETI) araştırmacılarından Anamaria Berea, Rhode Island Üniversitesi'nden deniz bilimci biyolog Paula Bontempi ve California Üniversitesi'nden astrofizikçi Shelley Wright heyetteki üyelerden bazıları.

400 AÇIKLANAMAYAN VAKA RAPOR EDİLDİ

ABD'li üst düzey savunma ve istihbarat yetkilileri beş ay kadar önce Amerikan Kongresi'ne bilgi vererek kaydedilen UFO görüntüler listesinin 400'e ulaştığını, ancak bunların çoğunun ya ileri dünyevi teknolojiler, atmosferik ya da yabancı cisim olarak açıklanamadığını belirtmişti.

OLDUKÇA GİZEMLİ

Pentagon tarafından yayınlanan videoların bazılarında, bilinen havacılık teknolojisinin ötesinde hız ve manevra kabiliyeti sergileyen ve görünür bir itici gücü ya da uçuş kontrol yüzeyi bulunmayan gizemli havai nesneler görülüyor.

NASA ve Pentagon'un paralel yürüttüğü çabalar, UFO'larla ilgili 1940'lardan bu yana yapılan gözlemlerin sonuçlarını çürütmek, saptırmak ve kötülemek için çaba harcadığı ifade edilen Amerikan hükümetinin yaklaşımı açısından önemli bir dönüm noktası oluşturuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!