banner2

NASA'dan komplo teorisyenlerini bile şaşırtan hamle! UFO'lar için özel birim kurdular! UFO'lar gerçek mi?

Tüm dünya James Webb Teleskobu'ndan gelecek olan evrenin bebeklik fotoğrafına kilitlenmişken NASA'dan dikkat çeken bir hamle geldi. NASA, özel bir birim kurarak açıklanamayan hava olaylarını yani UFO'ları inceleme kararı aldı.

Bilim / Teknoloji 10.06.2022, 18:40 10.06.2022, 18:44
Abone ol
NASA'dan komplo teorisyenlerini bile şaşırtan hamle! UFO'lar için özel birim kurdular! UFO'lar gerçek mi?

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), resmi web sitesi üzerinden komplo teorisyencilerinin avucunu ovuşturduğu bir açıklamaya imza attı. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, dünya çapında tanımlanamayan hava olayları (UFO) NASA tarafından bilimsel açıdan incelenecek.

DÜNYA'YI UZAYDAN GÖZLEMLEYECEKLER

Webtekno'nun haberine göre, NASA'nın üst düzey yöneticilerinden Thomas Zurbuchen, Dünya'yı uzaydan gözlemleyecek güce sahip olduklarını, bu gücü kullanarak bilinmeyen şeyleri açığa çıkarabileceklerini söyledi. Zurbuchen'e göre bilimin tanımı aslında tam olarak NASA'nın yaptığı.

AÇIKLANAMAYAN HAVA OLAYLARI NE ANLAMA GELİYOR?

NASA, internet sitesindeki açıklamasında açıklanamayan hava olaylarını da tanımladı. Kuruma göre kurulacak ekibin çalışma alanı, gökyüzünde uçaklar ve doğa olayıyla ilgili olan ancak hiçbir şekilde açıklanamamış her şey olacak. Yani NASA, aslında UFO'ları da gözlemleyecek ve bunun ardındaki bilimi açığa çıkarmaya çalışacak. Atmosferde görülecek diğer açıklanamayan olaylar da NASA'nın araştırma konuları arasında yer alacak.

9 AYLIK BİR ÇALIŞMA OLACAK

NASA, bağımsız çalışma ekibinin başına David Spergel'i getirdi. Ünlü bir astrofizikçi olan Spergel tarafından yapılan açıklamalarda, çalışmalara en gelişmiş veri setini toplayarak başlanacağı belirtildi. Bu bağlamda; siviller, hükümetler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve özel şirketler, NASA'nın ekibine veri sağlayacak kaynaklar olacak. Sonra da elde edilen veriler üzerinden çalışmalar devam edecek. NASA'ya göre yapılacak çalışmalar 9 ay içerisinde tamamlanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!