banner2

Microsoft'tan şaşırtan hamle: O ikonik uygulamanın fişini çekiyor!

Microsoft, uzun bir süredir Windows işletim sisteminin bir parçası olan WordPad uygulamasını emekliye ayırmaya karar verdi. Artık WordPad güncelleme almayacak.

Bilim / Teknoloji 04.09.2023, 13:04 04.09.2023, 13:07
Abone ol
Microsoft'tan şaşırtan hamle: O ikonik uygulamanın fişini çekiyor!

1995 yılından beri Windows kullanıcılarının hizmetinde olan WordPad, Microsoft Word kadar geniş özelliklere sahip olmadığı için pek tercih edilmiyordu. Microsoft'un yayınladığı güncelleme ile WordPad artık güncellenmeyecek ve gelecekteki bir Windows sürümünde yer almayacak.

WINDOWS NOT DEFTERİNİ ÖNERİYOR

Microsoft, .doc ve .rtf gibi zengin metinli belgeler için Microsoft Word'ü, .txt gibi düz metinli belgeler için ise Windows Not Defteri'ni kullanmayı öneriyor. Şirket, Windows Not Defteri uygulamasını son güncellemelerle daha işlevsel hale getirmiş ve yeni sekmeler eklemişti. Temel amacı, kullanıcıları daha çok Office uygulamalarından biri olan Word'e çekmek olan Microsoft, WordPad'i emekliye ayırarak bu hedefini güçlendirmeyi amaçlıyor.

WordPad, Windows 7 ile güncellenmiş olsa da sonrasında pek ilgi görmedi ve herhangi bir güncelleme almadı. Şimdi ise Windows kullanıcıları, WordPad'in hangi sürümünde kaldırılacağını merak ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!