Metaverse kurucularından Facebook desteklediği Metaverse Coin'i açıkladı! 'Bu coin sahipleri köşeye dönecek...'

Kripto para piyasalarının son zamanlarda en fazla konuşulan konuların başında gelen Metaverse projelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak adını Meta olarak değiştiren Facebook desteklediği Metaverse Coini açıkladı.

Bilim / Teknoloji 16.01.2022, 15:30 16.01.2022, 16:04
Abone ol
Metaverse kurucularından Facebook desteklediği Metaverse Coin'i açıkladı! 'Bu coin sahipleri köşeye dönecek...'

Adını Meta olarak değiştirme kararı alan sosyal medya platformu Facebook desteklediği metaverse coini sosyal medyada açıkladı. Arsaların alınıp satıldığı sanal bir evren olarak bilinen Metaverse evreninde birçok proje yer alıyor.

FACEBOOK DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI

Tüm dünyada gündem olan Metaverse şu sıralar yatırımcıların da gündeminde. Özellikle Facebook'un adını Meta olarak değiştirmesi tüm ilginin buraya yoğunlaşmasına neden oldu. İşte şimdi Facebook sosyal medyada desteklediği metaverse coini açıkladı: O projenin ismi Sensorium Galaxy (SENSE Coin). SENSO Tokenları, hakkında çokça konuşulan yeni bir VR "sosyal meta alanı" olan Sensorium Galaxy'nin dünya para birimi Platform için kripto para birimi SENSO olan projenin detayları haberimizde yer alıyor.

Sensorium Galaxy (SENSO Coin): Sensorium Galaxy projesinin mimarı Rus milyarder Mikhail Prokhorov'dur. Aynı zamanda NBA takımlarından Brooklyn Nets'in sahibidir. Sensorium Galaxy metaverse oyunu olmaktan öre sanal evrende eğlence ve iletişim odaklı metaverse yaratmayı hedefliyor.

Sensorium Galaxy platformunda dünyaca ünlü sanatçıların, Dj'lerin ve ünlü kişilerin etkinlik ve konserlerine arkadaşlarınızla birlikte katılabiliyorsunuz.

Proje ilk Ethereum ağı üzerinde Substrate ile geliştirilmiş. Ancak Ethereum'un aşırı yüksek feeleri, yavaşlığı gibi teknik sorunlar nedeniyle Polkadot ağına taşınacağı söyleniyor.

Toplam arzı 1.7 milyar SENSO token olan platformun işbirliği yaptığı ortaklar arasında Epic Games, The Paramount gibi büyük şirketler yer alıyor.

SOSYAL MEDYADA ETİKETLEDİ

Meta, resmi twitter hesabında Sensorium Galaxy'i etiketleyerek, "Metaverse'deki buluşma noktaları listesinin başında ekliyoruz" dedi. Öte yandan kullanıcılar bu tweetin altına 'Bu coin sahipleri köşeye döner, Yatırım yapılmalık tweet tarzında yorumlar yaptı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!